program WGET a jeho funkčnost

Ahoj,
chci se zeptat hlavně těch co používají WGET na stahování souborů z netu jak jsou s tímto programem spokojeni. Přiznám se, že jsm ev používání tohoto programu začátečník. Nedaří se mi stahovat vše co bych potřeboval. Např. stažení programu nero z www.instaluj.cz mi to píše:

HTTP request sent, awaiting response… 200 OK
Length: unspecified [text/html]
[ <=> ] 26á130 --.–K/s
17:11:05 (875.90 KB/s) - `c:/nero’ saved [26130]
zasxre000542242045550500006215 není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu, spustitelného programu nebo dávkového souboru.

Asi teď sklidím kritiku, že za to nemůže WGET, ale windows ve kterém ho používám. V tom odkazu je před tím zasxre00… znak &. Má to na to vliv? Zkoušel jsem to i u jiného downloadu. Taky nejede g%5bup%5d není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,… a před g%5bup%5d je zase otazník. Mám použít nějaký z přepínačů aby to jelo je jich tam jak …

Ještě se chci zeptat jakým způsobem kopírujete link z prohlížeče? Používám FF, kliknu pravým na link a dám kopírovat adresu odkazu. Nejede to - musím na odkaz kliknout a teprve z adresního řádku vykopčit adresu. Toto mi přijde krkolomné…
Díky za rady:)

CHyba neni do znacne miry na vasi strane a ani na strane wgetu. Web ma totiz evidentne adresy generovane a obsah posilany pres skript, navic jeste odkaz je zabaleny v javascriptu, takze takto to stahovat nepujde. Pokud ovsem dobre vidim tak treba prave na instaluj.cxz u Nera, je na strance, ktere se objevi po kliknuti na odkaz “Zdarma stahnout” jeste primy odkaz na http a ftp. Tyto odkazy uz wget zpravuje uplne normalne.

Problem s otazniky a znaky & je ten, ze to jsou ridici a zastupne znaky a neni mozne je libovolne uvadet do prikazoveho radku wget. Bud se musi nahradit pomoci escape sekvence (? -> ?) nebo je potreba cely retezec dat alespon do jednoduchych uvozovek.

Podle me je tato technika do znacne miry zamerna a ti kdo obsah nabizeji se tak brani proti jeho automatizovanemu stahovani.

No jo automaticke stahovani. Ale pak mi nejak unika pouziti tohoto programu (wget). To uz si muzu rovnou naklikat:( Jinak jak mi radite s tim primym odkazem uz to jede…
Proc je vse tak zbytecne komplikovane:(
Jinak jeste jedna otazka na Vas. Pouzivate v linuxu spise cmd line a nebo radsi GUI?
Posledni dobou mi prijde linuxova fora resi stejne problemy jako windows fora. “Kam mam kliknout aby se stalo to a to?” Linux jsme si nainstalovat teprve pred rokem ale za tu dobu mi prijde ze “komunita tihne k reseni GUI problemu”. Neresi se vubec systemove veci… aspon to je muj nazor.

Servery ktere maji zajem aby uzivatele jejich obsah mohli volne stahovat to nijak nekomplikuji a wget normalne funguje. Servery/sluzby ktere ziji z reklamy a musi zobrazovat bannery aby sem tam dostali nejaky ten kredit, nemaji zajem aby slo neco stahovat jinak nez ze na to kliknete a este nejlepe musite kliknout 3x abyste se dostal k tomu co potrebujete a je to cele obalene reklamou. Je jen na vas jake sluzby budete pouzivat.

Ja pouzivam na spoustu veci prikazovou radku. S pribyvajicimi mnozstvim uzivatelu kteri na tento zpusob nejsou zvykly, pribyva i dotazu na GUI, coz vede k tomu, ze i ja, pokud jim mam byt schopen radit se musim naucit s GUI. To ze se na forech neresi systemove veci ale klikani a instalace ovladacu je fakt. Forum je pro uzivatele. Systemove veci se resi pres IRC a mailove konference.

Hmm, mam trochu pocit ze toto uz prestava byt Linux. GUI se ucit nemusite - nemusite radit v takovych vecech. Na to jsou prece klikaci:)

Kdyz chce uzivatel nastavit FW, co mu mam poradit?
System->Sprava->Firewall
nebo
Aplikace->Terminal napiste system-config-firewall
nebo
gedit /etc/sysconfig/iptables
nebo
Aplikace->Terminal napiste vi /etc/sysconfig/iptables
nebo dokonce
Alt+F1 vi /etc/sysconfig/iptables

Vsechno je to Linux… jen pro ruzne urovne uzivatelu.

Chapu… ale asi vite jak jsem to myslel:)