Problémy po upgradu Fedory na 9

Ahoj všem. Mám pár problémů po upgradu Fedora 8 => Fedora 9. Řešení začnu hledat až zítra, ale kdybyste někdo měl k něčemu z následujícího nastínění, kam kouknout, budu za každou radu vděčný.

  1. Zrušilo se mi automatické přihlašování uživatele po startu a nemůžu najít, kde se to nastavuje (naposledy jsem to musel dělat v FC7 a tam to šlo nějak vcelku intuitivně …).
  2. Fedora 9 si nechala zdroje na Fedora 8 a není k nim schopna přistupovat. Zatím jsem nepřišel na to, jak to změnit (podařilo se mi akorát přidat Livna pro Fedora 9, ale stejně si tvrdošíjně Fedora pamatuje zdroje na 8 a i když je odškrtnu, zase si je zaškrtne).
  3. Po upgradu nefunguje numerická klávesnice.

Jestli jste už někdo něco podobného řešil a našel řešení, nechte prosím link … .

Zdravim…

ad1.) jake pouzivas prostredi?? pro Gnome jsem podobny problem vyresil editaci souboru /etc/gdm/custom.conf a pridanim nasledujicich radek:

[daemon]
TimedLoginEnable=true
TimedLogin=<uzivatel>
TimedLoginDelay=0

zbytek jsem neresil, ale k tvemu druhemu dotazu - vyedituj soubory, ktere najdes v ‘/etc/yum.repos.d’ a zmen versi v odkazech z 8micky na 9tku… melo by to pomoct…

kuku.mp3

Díky moc za rady.

Používám Gnome. Sekce [daemon] v custom.conf se lišila jen položkou “TimedLoginDelay=1”. Problém budu muset hledat někde jinde, ale aspoň jedna alternativa se tím ověřila.

Co se týče zdrojů - bohužel nestačilo jen změnit verze z 8 na 9, ale bylo potřeba zakomentovat mirrorlist (ten odkaz v něm jednoduše nefunguje) a odkomentovat basedir. Není to úplně nejlepší řešení, protože budu vždy zatěžovat hlavní servery Fedory, ale funguje.

Ad 1) Melo by to fungovat. V F9 je novy GDM a bohuzel k nemu zatim neni klikaci nastroj na nastaveni techto veci, pres custom.conf by to melo ale byt OK.
ad 2) V repozitarich by nikde nemela byt FIXNE zapsana verze Fedory, ta se bere tusim z /etc/rpm/macros.dist - konfiguraky yumu tak fakticky neni potreba pri aktualizaci systemu menit. Odkaz na mirrolist se mozna mohl od F9 zmenit, pro fedora.repo vypada takto:


mirrorlist=http://mirrors.fedoraproject.org/mirrorlist?repo=fedora-$releasever&arch=$basearch

ad 3) co znamena nefunguje? Vubec nejde prepnout? Nemas definovanou nejakou zahadnou klavesnici v xorg.conf? V F9 uz neni zadna sekce s definici klavesnice potreba.

Díky za věnovaný čas.
Ad 1) Jsem blbej a přehlídl jsem, že místo TimedLoginEnable byl v sekci [daemon] AutomaticLoginEnable. Omlouvám se za nepozornost, funguje to.
Ad 2) Včera mi odkaz s pevně nastavenou verzí na mirrorlist nefungoval (ve stejnou dobu fungoval basedir - měl jsem některé repositories přes basedir a ty fungovali, a některé přes mirrorlist a ty nefungovali). Dneska jsem ho vyzkoušel a fungoval (vždy jsem to zkoušel kopírováním cesty do Firefoxu). Takže jsem nastavil repository přes zde popsanou $releasever a $basearch a už to funguje. Patrně byl včera pouze dočasně nedostupný server s mirrorlist.
Ad 3) Skutečně jsem měl definovanou InputDevice Keyboard0 v xorg.conf. Zakomentoval jsem jak sekci InputDevice, tak řádek InputDevice v sekce ServerLayout a restartoval. Bohužel beze změny. NumLock led se mi sice přepíná, ale numerická klávesnice se chová, jako kdyby NumLock zapnutý nebyl.

Tak už se mi podařilo vyřešit i problém číslo 3 - nevím, kde se to vzalo, ale z nějakého důvodu jsem měl nastaveno v klávesnici “Povolit ovládání ukazatel pomocí klávesnice”. Děkuji ještě jednou kuku.mp3 i covexovi za rady.