Problém zabezpečené wi-fi

Zdravím všechny uživatele Fedory

Fedora 12 a 11 nižší verze jsem netestoval.

Mám problém s kartou realtek rlt8180, ale myslím si že problém není konkrétně v kartě, ale nekde ve skriptech. Už to zkouším třetí večer a připojit se mi podařilo pouze jednou a prošlo jen pár paketů. Karta funguje ověřeno pomocí “iwconfig wlan0 scan” a iwlist wlan0 scan". Oba příkazy vracejí data ale problém je kdesi jinde. Připojuji se poze přes wep klíč a konkrétní ip adresy. Pkud mám ve službách zapnutého manažera tak se mi zobrazí na liště SSID a dám připojit. Chce to po mě wep klíč tak ho zadám a tak se to točí a nic. Chybí IP adresa tak ji zadám také a dám znovu připojit a ouha nic se nepřipojuje. Po chvíli zjistím, že se mi zapsalo nové připojení opět bez IP a to staré tam ostalo. Pár pokusů a počet připojení se zvyšuje a za boha se nemohu dostat k tomu s IP adresou a správným klíčem. Ještě mi vadí že při neúspěšném pokusu o připojení se ptá znovu a znovu na ten samý klíč. Zkoušel jsem i zarazit manažera a nakonfigurovat to na tvrdo a to se mi už nepustí vůbec. Teda IP funguje,ale nedostanu se ven na DNS a navíc když zadám trasování a pustím eth0 které funguje tak se to snaží prolézt tudy. Můžete mi poradit co s tím ???

Děkuji Jimmi

Hezky popis ale podivej se spis do logu, mam takovy pocit ze o teto karte nectu poprve. Kazdopadne zkusi google a pripadne mozna ndiswrapper a windows ovladac.

Zkus se propijit na jinym kanalu. A jak covex rekl mozna budes muset pouzit ndiswraper nebo madwifi.

FL

Divné je, že se to po xxx pokusech připojilo. Zkusím ndiwrapper ale musím si stáhnout a naistalovat balíček. Hledal jsem to v systému ale nenašel jsem. To samé jsem zkoušel v mandrině 2008 a ta se připojila, ale většinou až po několika pokusech a přes win ovladač. Po připojení to ale sviští lépe než ve windows. Je mi divné, že v linuxu má tento hardware mnohem menší citlivost. Bohužel na této kartě nelze výkon nastavi. Je pravda , že mám mizernej signál to může být taky problém. Jendoduché ba bylo pořídit si AP ale nechce se mi do toho investovat. Pokud někdo vlastníte stejnou kartu (oprava rtl8180 ) a funguje vám tak dejte prosím vědět jak jste toho dosáhli.

Čus linuxáři

Ndiswrapper se mi nedaří nainstalovat (stáhl jsem si rpm pro fedoru 11 a píše mi ,že mi to může poškodit systém). Už jsem nainstaloval systém znovu načisto z DVD s tím,že tam bude automaticky, ale nemohu ho najít. Znovu jsem to zkoušel a stále stejný problém. Dokonce jsem zkusil zastavit manažer a nakonfigurovat ručně. Tam mi to píše ,že síť není dostupná a přitom iwlist scan mi komunikuje a ukazuje i sílu signálu atd. Iwconfig také vrací ůdaje o kartě. Tak sakra kde je problém.
Už mám pocit ,že je to někde v překladu wep klíče. Proč se mi po zaškrtnutí zobrazit zobrazí při zadávání klíč v textové podobě a při druhém pokusu už se mi zobrazí jiný tvar a v klíčích se taky neuloží pod tvarem s:XXXXX. To množení připojení jak jsem psal na začátku také není normální. Když si nastavím IP adresy tak mi přece nemůže vytvořit úplně čisté nové připojení bez klíče a IP adres pro jednu a tu samou síť. Třeba je chyba i v tom manažeru ohledně wi-fi. Věřím tomu , že kdyby to byla nezabezpečená síť tak se to připojí okamžitě. Kamarád má ubuntu a říkal , že doma se připojí na free síť okamžitě a v práci máme zamezpečenou wifi s DHCP a ani ťuk takže někde být chyba musí.

Díky Jimmi

Grafickym klikatkum taky moc neverim. Podstatne je co pise iwconfig, ifconfig a co je v /etc/sysconfig/network/ifcfg-jmenozarizeni kam se mimo jine da nastavit i klic (rucni editaci).