Problém s testdisk

Dnes večer jsem potřeboval obnovit smazaný soubor na oddílu s ext4. Pokoušel jsem se na to jít s testdiskem ale když jsem vybral oddíl a dal list tak to psalo Can’t open filesystem. Filesystem seems damaged.
Mám testdisk 6.13
Fedoru 17
Nejdříve jsem si myslel že je to chyba FS, ale pak jsem to zkusil z jiné distribuce (konkrétně Archlinux kerne verze 3.4.9) tam už to fungovalo, takže chybný disk to nebude. Ale ve fedoře 17 s kernel verzí 3.5.3-1.fc17.x86_64 nefunguje (jak je uvedeno výše). Testdisk mi parkrát dost pomohl, byl bych rád abych příště nemusel rebootovat kvůli obnově dat. Máte i Vy podobný problém?

Pise mi to to same i na ext3, tak to bude nejaky bug. Na tom archu mas stejnou verzi testdisku?

Nejnovejsi testdisk je 6.14.

Myslím že 6.13 na archu, zkoušel jsem i SystemRescueCd tam to fungovalo v pohodě. Asi bude chyba v repozitařích, od verze kernelu 3.3 nebo 3.4 (nevím která přesně) to takhle blbne, měl být v kernelu nějaký update pro ext4 fs, zrejme si testdisk s ovladačem fs nerozumí. Jinak ntfs funguje správně, další fs jsem nezkoušel.

Nahlasil jsem:
https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=859377

Nemůže se jednat jen o problém 64bitové verze? U mě funguje testdisk na ext3 i ext4 normálně.
kernel.i686 3.5.3-1.fc17, testdisk.i686 6.13-1.fc17

Zkousel jsem to ted na i686 a nejde to - prosel si kroky jak jsou popsane v tom bugu? testdisk funguje az po vylistovani obsahu disk, chybu hodi az pri vyberu oddilu disku a volby List.

Ha tak to je dobry, ted se mi to na i686 povedlo, ale stale to obcas tu chybu vyhodi. Vsechno jsou to SSD disky, nevim zda to na to muze mit vliv. Na x86_64 mi to nejde vubec, ale je to uplne jiny stroj…

Jo, prošel jsem všechny kroky, jak jsi je popsal v bugu. Mezitím jsem si s tím trochu hrál, napřed s kernelem 3.5.3-1, po aktualizaci i 3.5.4-1. Mezi verzemi kernelů jsem nezaznamenal rozdílné chování. Na examinovaném stroji (žádné LVM) jsem ani jednou nezaznamenal nezdárné chování na (datových) discích s jen jednou partition - PATA ext3 a SATA ext4. Na třetím (systémovén) disku - PATA ext4 - se ani jednou chyba neobjevila na /boot partition, ale několikrát jsem ji zaznamenal na / partition. Střídavě se objevovala a mizela, někdy až po ukončení a novém spuštění testdisku, někdy po pouhé změně disku a návratu zpět. Žádnou příčinu jsem neodhalil. Pro porovnání jsem zkoušel i testdisk.686 6.12-1.el6.rf na kernel.i686 2.6.32-279.5.2.el6.centos.plus na CentOS 6.3 - naprosto bez problémů.

Ještě jsem nechal ntb s aktuálními verzemi všeho na fc17 bohužel vypnutý v práci. Zkusím v pondělí.

Zřejmě je problem v repozitařích. Testdisk (6.13) z http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download funguje normálně.