Problém s su v terminálu

Zdravím do fora,
dnes se mi stala nepříjemnost při spoušteni a konfiguraci MySQL serveru na F19. V průběhu konfigurace jsem si otevřel nové okno s terminálem a zkoušel jsem se přihlasit jako su. Zadaní hesla root však neproběhlo korektne a skončilo chybou autentizace. Učet jsem tedy zavřej a přihlasil se na účet root se stejným heslem…vše probehlo bez problemu a byl jsem přihlášen jako root. Založením noveho účtu se problem opakoval. Nastavení tiskáren však mohu modifikovat se stejným heslem…to funguje. Výsledek je teď tedy ten, ze v terminálu se nemohu přihlásit jako su. Co s tím, napadá někoho něco? Sešel se s tímto někdo? Zadávané heslo pro su root je korektní. Děkuji za radu. P

Heslo pro systémového roota je uloženo na jednom místě a všechny aplikace používají jen toto jedno. Co přesně myslíš “Učet jsem tedy zavřej a přihlasil se na účet root se stejným heslem. Založením noveho účtu se problem opakoval.” ? Tipoval bych to spíš na nějaký překlep. Nepoužíváš třeba různé rozložení klávesnice?

nene…nejde o překlep. Odhlasil jsem se jako uživatel kde se mi to stalo. Prihlasil jsem se jako uživatel root s onim heslem a bez problemu. Heslo je voleno jako nezavisle na rozlozeni klavesnice CS/EN.

Ja tedy taky presne nerozumim co se stalo a hlavne jak to souvisi s MySQL. Jedine co me napada je, ze si se prihlasoval na ucet root v mysql (tam je totiz take). Takze nejde ti prihlasovani na roota systemoveho nebo mysql? Systemove heslo se da “vyresetovat” napr. z liveCD…