Problém s rozlišením a ovladačem catalyst

Ahoj,
používám Fedoru 19 (právě kvůli funkčnosti grafických ovladačů catalyst) a jsem úplný začátečník s Linuxem.
Rád bych vás požádal o pomoc s vyřešením potíží s grafickými ovladači / rozlišením.
Nejprve musím zmínit, že při bootování Fedory se mi vždy přenáší “obraz” do mé integrované grafické karty (Intel HD), až v přihlašovacím okně začne systém pracovat s mojí dedikovanou grafickou kartou (AMD HD7850).
Nainstaloval jsem si pomocí repozitáře RPMFusion ovladače catalyst (mám HD7850) a provedl jsem restart systému. Nastal ale u mě častý problém s přenášeným rozlišením / frekvencí. Používám monitor (Asus VW193D - 1440 x 900 - VGA). Začala se mi objevovat hláška: Out of range. Tak jsem zkusil připojit FULL HD monitor přes HDMI. S jeho rozpoznáním neměl systém problém a po přihlášení se mi začal přenášet “obraz”. Bohužel tento FULL HD monitor používám k jiným účelům, tudíž se pokouším zprovoznit ASUS (1440 x 900). Snažil jsem se snížit defaultní rozlišení v položce - Displej - bezúspěšně. Pak jsem vyzkoušel zapnout Catalyst, ale ten se nepodařilo spustit (chyba). Existuje na tento postup nějaké lepší cesta, která by mohla vést k výsledku?

Na tomto portálu jsem posléze narazil na: Špatné rozlišení obrazovky (http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:problemy). Ihned jsem se postil do vyzkoušení uvedených postupů. Přihlásil jsem se do textového režimu Grubu (zobrazil se na integrované grafice Intel HD). Vyzkoušel jsem příkaz: X -configure. Ten mi ale vrátil chybu:

((II) Module fbdevhw: vendor=“X.Org Foundation”
[ 16.795] compiled for 1.14.1, module version = 0.0.2
[ 16.795] ABI class: X.Org Video Driver, version 14.1
[ 16.796] (**) FBDEV(4): claimed PCI slot 2@0:0:0
[ 16.796] (II) FBDEV(4): using default device
[ 16.796] (WW) Falling back to old probe method for vesa
[ 16.796] (EE) Screen 0 deleted because of no matching config section.
[ 16.796] (II) UnloadModule: “modesetting”
[ 16.796] (EE) Screen 2 deleted because of no matching config section.
[ 16.796] (II) UnloadModule: “radeon”
[ 16.796]
Fatal server error:
[ 16.796] Cannot run in framebuffer mode. Please specify busIDs for all framebuffer devices
[ 16.796]
[ 16.796] (EE)
Please consult the Fedora Project support
at http://wiki.x.org
for help.
[ 16.796] (EE) Please also check the log file at “/var/log/Xorg.0.log” for additional information.
[ 16.796] (EE)
[ 16.797] Server terminated with error (1). Closing log file.
)
,celý soubor (log): http://1drv.ms/1osTA6J.
Tak jsem se rovnou pokusil upravit /etc/X11/xorg.conf. Ke svému překvapení jsem zjistil, že soubor obsahuje několik sekcí monitor a screen, všechny jsou ale pouze defaultně vyplněny. Dal jsem se tedy do úpravy a přebytečné sekce jsem vymazal. Vůbec jsem neřešil: Section “Device”. Nedopadlo to dobře :). Po restartu se mi místo přihlašovacího okna objevila černá obrazovka, testování grafického režimu na integrované grafice (Intel HD) také nedopadlo dobře.

Něměl by jste někdo nějaký nápad? Nerad bych to vzdával, minulý rok jsem řešil podobný problém s ovladači a nepodařilo se mi to vyřešit.Trochu propadám zoufalství…

Děkuji všem za rady

Zaklad je zjevne problem v tom monitoru od asusu, novy firmare nebo tak neco asi nehrozi ze?
Pak - xorg.conf by mel byt v zasade prazdny, resp. neexistujici, je ale mozne, ze ovladac catalyst ho vytvari, protoze se pouzije ja vychozi ovladac - tomu odpovida i X -configure, ktere se snazi pouzit ovladac radeon (nikoli fglrx) a proto asi nefunguje. Mimochodem proc jste catalyst instaloval? Ten radeon se svobodnymi ovladaci nefunguje?
Pokud pouzivate catalyst, jevi se mi jako logicke, ze rozliseni apod. se nastavuje pres nej - proc tedy opet proc nejde pustit ovladaci centrum catalystu (co poustite a co to pise?).
Co presne jste pridaval do xorg.conf, resp. okopirujte sem cely konfigurak, pokud to neni nejaka slohova prace.

Děkuji za odpověď…
Bohužel se mi podařilo nalézt firmware pouze v čínštině a radši to nebudu riskovat.

Omlouvám se za prodlevy, dnes se na to podívám.

Jinak úplně nevím, jestli ty svobodné ovládače jsou součástí instalace. Ale je pravda, že tu Intel HD Fedora nejspíše dokázala rozpoznat. Jsem ale plně závyslý na té dedikované (AMD HD7850), protože využívám dual boot s Windows 8, kde ji potřebuji například pro Inventor.

Nemohu nikde najít aktuální článek, jak pracovat se svobodnými ovladači. Opravdu jsem se velmi snažil hledat. Mohl bych Tě požádat o pomoc i s tímto?

Se svobodnymi ovladaci neni potreba nijak pracovat. Funguji automaticky. Dostupna rozliseni a vystupy muzete zkusit vypsat prikazem xrandr.

Tak se mi to nakonec podařilo! Přeinstaloval jsem Fedoru a využil jsem právě xrandr (a také cvt). Při startu GNOME se mi automaticky spustí příkazy pro nastavení správného rozlišení.

Děkuji za pomoc. Velmi si toho vážím. Fedoru jsem si nakonec oblíbil.