Problém s přihlášení do gnome

Zdravím, chtěl jsem se zeptat na radu s následujícím problémem. Po instalaci nových balíčků cca. 3 dny zpět mám problém s přihlášením do gnome session. Na přihlašovací obrazovce zadám heslo, systém problikne a skočí to znovu do přihlašovacího okna. Pokud změním na cinamon, tak se normálně přihlásím a vše jede.

Nevíte někdo co s tím?

EDIT: mám fedoru 37, vše aktuální

Díky moc

Je to čistý Gnome Shell bez rozšíření ?
Já bych se podíval v cineamonu do žurnálu, jestli to neřachne z důvodu špatné extensiony.

Možná přesunul ~/.local/share/gnome-shell/extensions , těm systémovým extensions bych věřil.

zdá se mě, že rozšířeními to nebude. Vyčistil jsem v cinamonu ~/.local/share/gnome-shell/extensions a přihlášení se nedaří.

Udělal jsem ještě to, že jsem si vytvořil v cinamonu jiného uživatele a ten se do gnome přihlásí.

Musí to tedy souviset s tím původním / mým originálním / účtem.

Rovněž jsem zkusil změnu hesla.

Zkusil jsem kouknout do logu (bohužel neumím identifikovat místo, které bych měl hledat). Vidím tam
nějaké chyby:
systemd[11572]: Failed to start org.gnome.Shell@wayland.service - GNOME Shell on Wayland.
dbus-broker-launch[8907]: Ignoring duplicate name ‘org.freedesktop.FileManager1’ in service file ‘/usr/share//dbus-1/services/nemo.FileManager1.service’
systemd[11572]: Failed to start uresourced.service - User resource assignment daemon.

ještě jsem našel rady (které nepomohly):

  1. vyčistit ~/.cache daného uživatele (nedoporučované)

  2. vyčistit povolené extensions přes dconf => gsettings get/set org.gnome.shell enabled-extensions

  3. a poslední radu jsem našel udělat si nového uživatele (protože to funguje) a data si přesunout pod tohoto uživatele - to samozřejmě by asi šlo, ale to vidím až poslední cestu (před reinstalací)

pokud by tedy někoho ještě něco napadlo, budu rád za radu

díky moc

tak nakonec opravdu problém s rozšířením - z adresáře ~/.local/share/gnome-shell/extension-updates stačilo odstranit adresář extension-list@tu.berry

1 Like