Problém s přehráváním videa. :-( [vyřešeno]

Vážení přátelé,
nemáte někdo návod, jak rozchodit přehrávání videa (avi a mp4), aniž bych musel trávit hodiny a dny gůglením a zběsilým experimentováním?
Je to po každé nové instalaci, tam, kde je tato činnost potřebné (naštěstí v průmyslu nepotřebuji si na serveru bez monitoru, myše, klávesnice cokoliv přehrávat) Ovšem, jak mám zprovoznit desktop, začínám lehce uvažovat o Woknách.
Po třech hodinách gůglení a instalaci všeho možného dle všelijakých doporučení na různých fórech jsem pořád ve stavu, že videa avi a mp4 prostě nejdou. Videa na Youtube fungují (ve Firefoxu) a soubory flac hrají (banshee), ale video ze souboru avi či mp4 nepustím a nepustím.
Jo, to tlačítko „Instalovat” je tam akorát pro legraci, při kliknutí nic nedělá.
Repozitáře rpmfusion jsou instalovány, dále jsem podle moudrých rad na fórech nainstaloval vše, co obsahovalo ffmpeg, gstreamer, xmms, x264, mplayer, a ještě něco.

Fedora 25, XFCE, 64bit

Hle:

a

Já vždycky instaloval kodeky podle příručky a nebyl tuším problém. Ještě můžeš zkusit použít aplikaci ‘gnome-software’. Je tam samostatná sekce s kodeky.

Uprimne budes muset presne napsat co si naintaloval s rpmfusion abysme ti presne mohli odpovedet. Idealne jeste dodej identifikace souboru, ktery ches prehravat aspon pres prikaz “file”. Ja teda nemam s prehravanim videii roky zadne problemy - jednou jsem nainstaloval nejake ty nonfree ugly a od jde v podstate vsechno. Instalace techto “dulezitych” doplnku je jak v prirucce (tzn. neni potreba nic googlit) tak soucast EasyFedora (jestli to jeste nekdo udrzuje).

Upgrade z 24 na 25 a je vyřešeno. Všecko hraje jak má.
Nescimus et nesciemus.

Možná ode mě kapku OT: Kdysi dávno, v dobách mého (tedy mě - BFU!) definitivního přechodu na Linux, jsem podobně děsivé hlášky sváděl naprosto neoprávněně na NĚJ, ale chyba byla ve vadné mechanice DVD. Možná jsem ale úplně vedle (video z jiného média). Bombardoval jsem tehdy Ivana Bíbra, Jirku Sešívku E., Ondru Krejčíka a další… Je nicméně velmi příjemné pozorovat, jak se komunita zocelí, když takový starý linuxový mazák, jako Ty, vyhrozí přechodem na widle;)

Josef Kadleček napsal(a):

vyhrozí přechodem na widle;)

Ne ne, vyhrožovat Widlemi můžu akorát sám sobě, koneckonců mám je ve VirtualBoxu kvůli ČSOB (čip karta na USB) a taky kvůli navigaci Garmin.
Jde o to, že když někomu nainstaluji Fedoru a ono mu pak nejdou videa a neustále mi volá, že mu to nehraje, tak si říkám, že jsem ho měl radši přesvědčit na Widle a měl bych pokoj (maximálně bych odvirovával).

To si rikame vsichni, ale pak to clovek vyresi z mobilu pres ssh a nemusi tam litat nebo navigovat uzivatele aby zprovoznil RDP, ktere je pouzitelne akorat na tluste lince.