Problém s oprávněním

Zdravím,
konečně jsem se dokopal a po pár problémech i přešel z UBUNTU na krásnou Fedoru,
jsem nadšen, ale jakožto začátečník a trošku mimoň i zaskočen -
chtěl jsem si nainstalovat gnome-tool, což se samozřejmě povedlo, chtěl jsem trošku vytunit vzhled a to už je problém - jakmile chci udělat tak obyč věc, jako je nakopírovat složku do usr/themes, už mě to nepustí, protože vlastník je “root”, wtf? :smiley: jsem fakt začátečník, tak se omlouvám.
Jak to vyřeším? Jméno a heslo samozřejmě znám, zkoušel jsem v terminálu přes su - atd., ale nějak si s tím stejně nevím rady…

Mrknul jsi na
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:gnome#gnome_shell ?

No jasně, že to nejde. V uživatelském účtu nemůžeš měnit systémové adresáře/soubory. V tom ale není mezi Ubuntu a Fedorou žádný rozdíl.

Otevři si terminál a zadej příkaz: sudo nautilus
bude to chtít po tobě tvé heslo a potom už ti poběží správce souborů s administrátorskými právy a můžeš kopírovat.

Pokud náhodou není tvůj uživatelský účet mezi administrátoskými a výše uvedený příklad ti hodí chybu, potom se musíš přihlásit pod rootem (jestli sis ho tedy během instalace vytvořil) příkazem: su -
Bude to po tobě chtít heslo, tentokrát ne pro tvůj uživatelský účet, ale pro roota, a až se přihlásíš, tak zadáš nautilus a dáš Enter.

Ja bych hlavne radil byt velmi opatrny pri prepisech jakychkoli systemovych souboru, byt se to muze tvarit jako tema vzhledu u gnome.