Problem s kopirovanim na USB disk

Pouzivam fedoru 6., ked skopirujem nejaky subor usbdisk, skusal som nejake jpeg, tak to vyzera tak, ze sa to skopiruje bez nejakej chyby, ale ked ich chcem nacitat - ovorit z toho kluca, tak to vypise, ze

Nie je možné otvoriť 0610231232261.jpg

Názov súboru “0610231232261.jpg” poukazuje na to, že tento súbor je typu “JPEG image”. Obsah súboru indikuje, že typ súboru je “plain text document”. Ak otvoríte tento súbor, môže to znamenať bezpečnostné riziko pre váš systém.

Neotvárajte tento súbor, iba ak ste ho sami vytvorili, alebo ste ho získali z dôveryhodného zdroja. Aby ste mohli súbor otvoriť, premenujte ho na “plain text document” tak, aby mal správnu príponu a potom ho normálne otvorte. Alebo môžete použiť menu “Otvoriť s” a vybrať konkrétnu aplikáciu pre súbor.

Tak som to skusil otvorit v nejakom programe, ale vzdy je to bez reakcie alebo sa otvori iba okno graf prehliadaca, ale nic tam nieje. A este pri velkosti suboru stale ukayuje 0 bajtov.
Diky za pomoc. Moje usbcko je my data flash 1GB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi

Obavam se ze z tohoto zmatku jsem skoro nic nepochopil. Pokud ma soubor nulovou delku tak z nej zadny obrazek nevymacknete. Proc se tam ovsem nezkopiruje to netusim. Jaky souborovy system na tom USB mate? Neni nahodou ten disk uz plny?

Ten disk nie je plny, je tam iba par dokumentov.
Ak sa mi zda, tak standardne tam byva fat32, ja som ho nijako neformatoval ani inym sposobom neupravovsl suborovy system.
Nechapem preco sa tam skopiruje s hodnotou nula bajtov. Neviem, aky zmetok je v mojom dotaze, na zaciatku som napisal co mi nefunguje, dalsie tri odstavce su skopirovane z hlasky systemu a posledny je moj pokec a reakcia na to co mi poradila hlaska.

No, snad bych jenom doplnil, ze proto, aby se soubory na disk spravne ulozily, je potreba disk “rucne” odpojit (klik na ikonu - polozka “odpojit”). Pokud jste ho normalne vytahl z USB jako ve Windows, nemuselo dojit ke korektnimu zapisu dat na disk.

Macky

Diky, to som nevedel,som si myslel, ze ked vizualne skonci priebeh kopirovania, tak je uz vsetko skopirovane, al eked som odpojil ten disk ako si mi poradil, takto zapisovalo este dve minuty, pritom to bolo iba asi dvadsatmalych suborov, Ale uz to funguje dakujem

Tohle je právě vec, která mě zajímá. Zjevně se USB chová stejně jako ve windows, když je nastaven zápis na výkon. Dá se ale nějak nastavit tak, aby zapisoval ihned? Bez mezi paměti? Moc jsem o tom nehledal, jen jestli to někdo ví z hlavy…

(jen tak mimochodem - já používám flash disk 256MB naprosto bez problémů a žádná nastavení pro něj jsem v FC6 neměnil, tento disk je formátovaný ve Windows a také pod nimi skvěle funguje, takže nevím jestli problém nebude s typem flashky)

Jedna se o zamerne chovani systemu. Defaultne se totiz vsechna zarizeni v Linuxu pripojuji s parametrem async. Tedy provadi vsechny operace zapisu asynchronne = kdyz se nahromadi dostatek pozadavku nebo kdyz nema system co jineho na praci. To jak bude zapis opozdeny tedy zavisi na mnozstvi pozadavku a zatizeni systemu. Zmenit by to slo pouzitim synchronniho zapisu, o nem se ovsem a man mount doctete:


sync   All I/O to the file system should be done  synchronously            In  case  of  media  with  limited number of write cycles
(e.g. some flash  drives)  "sync"  may  cause  life-cycle shortening.

Takze si muzete vybrat.:slight_smile:

Pokud date umount neboli bezpecne odpojit zarizeni neprovede se v podstate nic jineho nez jednorazovy prikaz sync.