Problem s internetom

Zdravim…netusim preco, ale na fedore10 mi nechce pripojit sietovku a prihlasit na internet… stale vypisuje, ze zariadenie bolo odpojene a ze nebolo mozne ziskat IP nastavenia pre eth0… uz som skusil vsetko, coho som bol schopny s mojimi zaciatocnickymi linuxovskymi vedomostami a taktiez mi na jednom fore tiez nevedeli pomoct…
ono problem bude niekde v nastaveniach, bo na intraku mi ide v pohode prihlasit sa na net… automaticky… ale doma ne a uz ma to trochu od toho linuxu odradza, tak ak by sa nasiel niekto, kto by mi pomohol, bol by som mu mooooc vdacny… dik… :slight_smile:

a nemáš doma náhodou statickou IP ?
Další možnost pokud jsi měnil síťovku je kontrola MAC adresy poskytovatelem.

ono… pripajam sa cez switch na modem od Motoroly a z winu mi net ide, takze so sietovkou problem nebude… co sa tyka IPcky, tak jj, mam staticku… znamena to momentalne pre mna neico…? ked som skusal ifconfig, tak mi ziadnu nevypisalo… iba IPv6… ale IPv4 ne… :confused:

pokud máš statickou musíš ji nastavit.
můžeš to udělat přez grafické udělátko v Kde je to aplikace - sprava - nastavení sítě :slight_smile:

uz sa mi to nejak podarilo… mockrat dakujem… :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: