Problem s instalaciou f20

Ahojte,

mam problem s instalaciou Fedory 20. Instalujem z USB, bootovatelne USB robim pomocou Fedora LiveUSB Creator. Skusal som pouzit Fedora 20 Live CD, Fedora 20 DVD, Fedora 20 Network Install CD, vysledok je vzdy rovnaky. Nabootujem do menu instalacie a je jedno ci zadam Install Fedora 20 alebo Troubleshooting -> Install F20 in basic graphics mode, vzdy ostanem zaseknuty na sedej obrazovke, s blikajucim kurzorom a dalej sa nepohnem.

Moj PC:
MB: GIGABYTE H81M-S2V
CPU: Intel Pentium G3258 (Procesor Dual-Core, 3.20GHz )
GPU: GeForce GTX 650 Ti

Dakujem za akukolvek pomoc.

A pouzivas 64b nebo 32b instalaci? Ten “zasek” je v jake fazi - bootloader, startovani jadra, startovani OS?

Skusal som obe. Chovaju sa rovnako. Zasek nastane ked stlacim “Run Fedora Live” alebo “Install F20”, pri bootovani z USB.

Nasledny stisk klavesy Esc nic neukaze? EFI to ma/nema? Muzes zkusit F19 network install - jen na zkousku?
Ten liveusb creator pouzivas pod Win? Muzes zkusit http://www.linuxliveusb.com/ ?

Pri F20 Esc nespravilo nic. Skusil som F19 network install -> Znova seda obrazovka. Skusil som Troubleshooting -> Install F19 in basic graphics mode -> seda obrazovka, po chvile vypisalo:

[drm:drm_pci] ERROR Cannot initialize the agpgart module.
DRM: Fill_in_dev failed.

Po stlaceni Esc ukazalo, ze sa to nacita (vpravo dole napis Fedora 19 a riadok, ktory sa naplna). Ked to dobehlo dokonca tak vypis;

dracut-initqueue[347]: Warning: Could not boot.
dracut-initqueue[347]: Warning: /dev/root does not exist
Starting Dracut Emergency Shell…
Warning: /dev/root does not exist

Generating “/run/initramfs/sosreport.txt”

Entering emergency mode. Exit the shell to continue.
Type “journalctl” to view system logs.
You might want to save “/run/initramfs/sosreport.txt” to a USB stick or /boot after mounting them and attach it to a bug report.

LiveUSB Creator pouzivam z F17.

Ak by to nejakou nahodou niekomu v buducnosti pomohlo:

Vyskusal som snad vsetky rozne navody na internete, ako spravit bootovatelne USB na instalaciu (liveusb-creator, linuxlive usb creator, unetbootin, livecd-iso-to-disk, dd). Vsetky metody skoncili s nejakou chybou, alebo sa bootovanie zaseklo, alebo padlo bez hlasky. Asi som nieco prehliadal. Zohnal som si externu DVD mechaniku a nainstalovalo sa to bez problemu.

No, mne to skončilo v Generating “/run/initramfs/sosreport.txt” , když jsem neměl USB pojmenovanou LIVE .
A Fedora LiveUSB prostě tu flashku nepřejmenovávala.

Stáhl jsem si DVD iso, a při bootování z flashky očekává název “Fedora 20 x86-64” , takže v GRUBu jsem změnil název odkud to chtělo tahat na jméno flashky. Nebo si ji předformátovat se správným názvem a pak na ni pushnout image. Stejné v Unetbootin i Fedora LiveUSB Creator.

Ale nejsem schopen ve 20 instalaci v text modu (esc a poté linux text není kam napsat), tedy netuším jak zapsat zavaděč na sda1 na místo sda … Proč to potřebuju ? Protože zkriplený pseudo bios-efi S205, bez jakýchkoli možností.

Edit: tak po spuštění grafické instalace skočit na druhou konzoli a tam spustit anaconda, Xka zfailují a pustí se v textovém modu.

Edit2: ale tam je zdroj jen CD/DVD a nabootované USB ignoruje…