Problem s instalaci

Dobry den,mam pocitac Intel core 2 duo 2,6GHz;4GB RAM,2 serial-ATA disky v modu RAID0 a jeden serial-ATA disk single. Stahl jsem si a vypalil nejnovejsi DVD verzi Fedory pro x86_64.Problem mam vsak s instalaci.Po nabehnuti Anacondy a zvoleni jazyka a klavesnice vypise toto:

/dev/sdb: “jmicron” and “isw” formats discovered (using isw)
!
install exited abnormally [1/1]
/ between elementsending termination signals…donenext screen
sending kill
signals…done
disabling swap…
unmounting filesystems…
/mnt/runtime done
disabling /dev/loop0
/proc done
/dev/pts done
/sys done
/mnt/source done
/selinux done
you may safely reboot your system

a tim koncim.Kdyz jsem zkousel LIVE verzi z CD,bylo to bez problemu a system se mi z CD nacetl.Byl vsak videt pouze ten treti disk,ty co jsou v RAIDu nevidel. Nevite, kde by mohl byt problem a jak ho resit?Dekuju moc

Ahoj,

Skus si premenovat ten RAID aby nemal v nazve ziadne medzery.

Vela stastia,

Diky,ale problem bude asi jinde :-(. Jmeno raidu je RAID0. Jinak mezitim jsem nechal probehnout memtest86 a vse vporadku (mozna to bylo zbytecne,ale pro jistotu)

Z toho vypisu co jsi sem poslal se neda prilis mnoho zjistit. Snad jen to ze se zrejme jedna o ISW - Intel Software Raid (nic moc mimochodem). Ostatni je normalni “abnormalni” ukonceni instalatoru.
Zkus nastartovat z LiveCD a v terminalu pustit prikazy
dmraid -r
dmraid -ay
tim by se pole melo najit a aktivovat.
Co dal to si nejsem jist, muzes na nej zkusis provest instalaci LiveCD. Kdyz uz software RAID pouzil bych spis ten Linuxovy, ale predpokladam, ze ho tam asi mas i kuli jinemu OS nez Fedore.

Zkousel jsem z te distribuce LiveCD pustit prikazy dmraid -r a dmraid -ay a oba mi vratily:

/dev/sdb: “jmicron” and “isw” formats discovered (using isw)!
Segmentation fault

Takze to same jako pri instalaci :frowning:

Tak to vas nepotesim ale nejste sam. Je to bohuzel chyba, ktera je asi stale neopravena. Pokud byste mohl, zkus prosim pustit LiveCD a v nem postupne
su -
yum install strace
lspci > lspci.out
strace -o dmraid.strace dmraid -r

soubory lspci.out a dmraid.strace pak prosim bud nekde vystavte na web nebo pokud bude jejich obsah prijatelne kratky zkopirujte sem do fora. Nahlasime chybu.