Problém s instalací Vmware serveru do F7

Ahoj,
tema me zaverecne prace do skoly je “virtualizace platformy x86”. Jedna z dilcich casti je instalace vmware serveru do Fedory 7 a zkuseni nejakych app. Po nekolika hodinach hledani na forech a prokousavanim se problemy jsme se seknul a potreboval bych poradit pokud je to vubec mozne.

Muj problem je ze nemuzu vmware server vubec naistalovat. Jel jsem podle tohoto navodu http://www.howtoforge.com/vmware_server_fedora7
Instaluji verzi VMware-server-1.0.4-56528.tar.gz

Zastavilo se to behem instalace na teto chybe:
What is the location of the directory of C header files that match your running
kernel?

Instaloval jsme patch:
http://knihovny.cvut.cz/ftp/pub/vmware/vmware-any-any-update114.tar.gz
To probehlo korektne, nastavila se sit vmnet a dalsi veci co se tyce konfigurace serveru. Zadal jsme i SN. Vse OK.

Spustil jsem znova instalaci VMware-server-1.0.4-56528.tar.gz a dosel az do budu odkud si uz nevim rady. Jeste bych dodal ze VMWARE nepodporuje oficialne Fedoru jako host system(bojim se aby tohle nebyla slepa vetev ve ktere ztracim cas). Muj aktualizovany kernel 2.6.23.1-21.fc7.

Tady je vypis bodu ve kterem jsem se seknul.

What is the location of the directory of C header files that match your running
kernel? [/lib/modules/2.6.23.1-21.fc7/build/include]

Extracting the sources of the vmmon module.

Building the vmmon module.

Using 2.6.x kernel build system.
make: Entering directory /tmp/vmware-config1/vmmon-only' make -C /lib/modules/2.6.23.1-21.fc7/build/include/.. SUBDIRS=$PWD SRCROOT=$PWD/. modules make[1]: Entering directory/usr/src/kernels/2.6.23.1-21.fc7-i686’
CC [M] /tmp/vmware-config1/vmmon-only/linux/driver.o
/tmp/vmware-config1/vmmon-only/linux/driver.c: In function ‘LinuxDriver_Ioctl’:
/tmp/vmware-config1/vmmon-only/linux/driver.c:1659: error: ‘struct mm_struct’ has no member named ‘dumpable’
make[2]: *** [/tmp/vmware-config1/vmmon-only/linux/driver.o] Error 1
make[1]: *** [module/tmp/vmware-config1/vmmon-only] Error 2
make[1]: Leaving directory /usr/src/kernels/2.6.23.1-21.fc7-i686' make: *** [vmmon.ko] Error 2 make: Leaving directory/tmp/vmware-config1/vmmon-only’
Unable to build the vmmon module.

For more information on how to troubleshoot module-related problems, please
visit our Web site at “http://www.vmware.com/download/modules/modules.html” and
http://www.vmware.com/support/reference/linux/prebuilt_modules_linux.html”.

Execution aborted.
Konkretne me zajimaji tyto chyby:

make[2]: *** [/tmp/vmware-config1/vmmon-only/linux/driver.o] Error 1
make[1]: *** [module/tmp/vmware-config1/vmmon-only] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/src/kernels/2.6.23.1-21.fc7-i686’
make: *** [vmmon.ko] Error 2

Dekuji za pripadnou pomoc.

Postupovat nekdo podle navodu bez pochopeni toho co delame plodit nesmysly.

  1. zkontroloval jste ze v adresari /lib/modules/uname -r/build neco mate - prvni chyba je typicky zpusobena chybejicim balikem kernel-devel. Ten by se vam ale mel nainstalovat spolu s Devel libraries.

  2. je vas kernel skutecne stejne architektury jako hlavickove soubory?
    yum list kenel-devel kernel

  3. Zkousel jste to se starsim kernelem - 2.6.21 jako je v tutorialu?
    Me totiz vic zujaly ty radky
    /tmp/vmware-config1/vmmon-only/linux/driver.c: In function ‘LinuxDriver_Ioctl’:
    /tmp/vmware-config1/vmmon-only/linux/driver.c:1659: error: ‘struct mm_struct’ has no member named ‘dumpable’

mel jsem stejny problem ve F7 s jadrem 2.6.23 me vmware hlasilo stejnou chybu se starsim jadrem to ale jde v pohode.

Ne se starsim kernelem jsme to nezkousel protoze ho nemam a nevim jak bych ho dostal. Nasel jsme jen tohle 2.6.21-1.3194.fc7 a tam jen adresar “extra” ve kterem nic neni. Je to logicky krok. Poradite mi jak dostat na sve PC stary kernel?

Dalsi vec /lib/modules/uname -r/build ano je tam plno adresaru ale nic se nejmenuje kernel-devel. Je tam jen kernel a v nem dalsi adresare a nejake soubory. Podivejte ja nejsme systemovy inzenyr absolutne nevim co to tu hledam. Ve windowsech jsem parkrat kliknul a bylo. Tady jsou to galeje:((

je vas kernel skutecne stejne architektury jako hlavickove soubory?
[root@notebook ~]# yum list kenel-devel kernel
fedora 100% |=========================| 2.1 kB 00:00
livna 100% |=========================| 2.1 kB 00:00
Installed Packages
kernel.i686 2.6.23.1-10.fc7 installed
kernel.i686 2.6.23.1-21.fc7 installed
Available Packages
kernel.i586 2.6.23.1-21.fc7 updates

ten rozdil v 586 a 686 se mi nelibi je tam problem?

jeste tento vypis
[root@notebook ~]# rpm -qa | grep kernel && uname -a
kernel-2.6.23.1-21.fc7
kernel-devel-2.6.23.1-21.fc7
kernel-xen-2.6.20-2936.fc7
kernel-2.6.23.1-10.fc7
kernel-headers-2.6.23.1-21.fc7

podle neho by to melo OK ne?

popravde podle toho co jsi napsal, to vypada, ze kernel-devel nemas v systemu, ale mozna jsem to jen prehlednul, prece jen uz je dost hodin a ja mam za sebou 8.5hodiny v praci… :frowning:

podobny problem jsem resil predminuly tyden…

nevim presne v cem spociva tvoje chyba, ale zkus doinstalovat vse co ti sem napisu a melo by ti to fungovat… aspon ja to pak nainstaloval… :slight_smile:

doinstaluj kernel-devel:

yum install kernel-devel

pak zkontroluj, jestli ma kernel a kernel-devel stejnou verzi:


uname -r
rpm -q kernel-devel

pokud se lisi, spust:

yum upgrade kernel kernel-devel

a zrestartuj pocitac…

nyni by jsi to mel bez problemu nainstalovat…

napada me jeste jedna vec na ktere by jsi mohl ztroskotat… a to, ze jadro ma novejsi verzi nez na kterou je VMWare pripraven, k tomu budes potrebovat vmware-any-any-update

aktualni verze: [vmware-any-any-update]

kernel-devel ma urcite nainstalovan, uz podle toho ze to nespadlo hned po
make[1]: Entering directory `/usr/src/kernels/2.6.23.1-21.fc7-i686’

Spis mi prijde, ze se spatne aplikoval patch vmware-any-any-update, protoze prave ten opravuje zdrojaky vmware modulu tak, aby nedochazelo k chybam ve stylu:
error: ‘struct mm_struct’ has no member named ‘dumpable’

Ten vmware-any-any-update staci nekam rozbalit a spustit skript runme.pl. Ten zajisti patchnuti zdrojaku pro vmware moduly a pote sam spusti jejich preklad a instalaci (tzn. skript vmware-config.pl).

to cgrim: Tak jsem to udelal jako s tim patchnutim, ale zastavilo se to na hlasce ketrou jsem zde umistil.

To kuku.mp3: a Tobe to funguje? rozjel jsi VMWare?

to polo: jj, me to funguje… udelal jsem to tak, jak jsem ti to tu napsal… vse jsem doinstalil na nejnovejsi verzi a pak to slo samo… :slight_smile:

OK Diky! Udelal jsme to vse cele z gruntu a jede to. V cem byla chyba bohuzel nevim. Jeste jednou diky! Zase jsme o krok dal. Ted jdu na XEN:) Ne, ze bych byl magor do virtualizace, ale mam to jako praci do skoly. Na ten XEN jsem zvedavy a pokud by byl cas, jako ze asi nebude, tak by me zajimalo jak praxi funguje KVM realizovane treba jako openVZ nebo jine.

Doufam nam tu praci nekde vystavis, at sme taky chytrejsi.:slight_smile:

to covex: Jsem v casove tisni a nemyslim si ze ta prace bude za neco stat:( Kdyby bylo vic casu tak bych to prosel podrobneji. Ale takto jeste kdyz mi hazou klacky pod nohy v dalsich predmetech:( Spis se stydim za to co to bude za vyplod:(