Problem s Grubem

Stahnul jsem si DVD s FC 5 . Mam 2 HDD na 1 hdd jsou windowsi a na druhym sem chtel met ti linuxe . Tak jsem odstranil windows oddíly a udelal nový linuxový . Instalace proběhla v pořádku , jen se me nenainstaloval GRUB . A když najedu z dvd a dam zmenit vlastnosti grubu tak me to napíše že v systému se nenachází žadny jádro a že to nebude aktualizovaný . system mam nainstalovanej dev/volgroup00/LogVol00.

Toto je bohuzel velmi bezny problem, na ktery neni jednoducha rada, protoze z toho co jste napsal, neni zrejme co jste pri instalaci zvolil jako umisteni grubu. Vasi vete o “najedeni z DVD a zmenach vlastnosti grubu, kde neni jadro a nebude aktualizovany” moc nerozumim. Co presne delate a co presne to pise?

Nejbeznejsi chyba je, ze si grub nainstalujete na ten druhy disk. Pak ovsem neni mozne linux nastartovat, protoze v BIOSu mate prvni startovani z prvniho disku. Pokud to vas BIOS umi a prehodil byste startovani na druhy disk, mohl by vam GRUB a pote Fedora nastartovat.

No Gruba chci instalovat na hda1 (Win xp ) , a linuxe na druhej HDD . Jenze me to vubec gruba nenainstaluje . Kdyz dam bootovani z 2 hdd tak me to napise chybu ze nelůze nacist operacni systém. Potom když tam dám dvd a nabotuji z něj . Anakonda zacne hledat systémy linux. Najde ho a nabídne to 2 možnosti … aktualizace Linuxu a změnení nastavení Grubu . Označim ze chci zmenit natsavení . Anakonda se ,e optá kam chci nainstalovat gruba jestli na hdda1(MBR) nebo na hdhb . Označím hdda dam pokaračovat . Probjehne příprava k instalaci a po načtení image to hodí hlášku , že se v systému nenacházi žádnej balíček . a hodí to že změny nebudou provedeny :frowning: Bazin napsal:

To ale podle me vypada, ze ta instalace ktera je na disku neni v poradku.

Co jsem vyrozumel tak pouzivas normalni bootvani. Nezkouse si zachranny mod a v nem po “chroot” dat “grub-install” - jak je to tu nekde uz popsane?