Problém s Firefox

Mám FC 5 a nainstalován FF 1.5. Dost často se mi stává, že mi při pokusu o otevření FF vyskočí hláška “Error launching browser windows. No XBL binding for browser”. Pokud jde o “soubor” *.XBL, ten jsem bez problémů na počítaqči našel. Zkoušel jsem najít co by to mohlo znamenat. Protože neumím anglicky, bohužel jsem se ničeho nedopátral, co by to mohlo znamenat. Zkusíte mi někdo poradit?

Nemate nainstalovana nejaka rozsireni?

Toho je sice pro velice stary FF ale muzete to zkusit:
http://www.mozilla.com/en-US/firefox/releases/fix-extensions.html

  1. zavrete firefox
  2. otevrete adresar ~/.mozilla/firefox/.default/
  3. prejmenujte adresar chrome na chrome-backup

Kazdopadne se jedna o nejakou chybu ve vasem profilu. Pokud tedy prejmenujete cely adresar .firefox melo by byt po problemu, ale prijdete o sva nastaveni hesla atd. Jak je vratit zpet hledejte na strankach http://forum.czilla.cz

Zkuste ho spustit v tzv. Safe modu.

firefox -safe-mode

Viz citace ze stranek www.czilla.cz
K čemu je dobrý Safe mód a jak jej aktivuji?
Safe mód slouží ke spuštění Firefoxu bez jakýchkoliv rozšíření a zásuvných modulů. To se hodí tehdy, když nějaké rozšíření naruší chod aplikace. V Safe módu můžete takové rozšíření bez obtíží odinstalovat. Před spuštěním ukončete Firefox.

Jak psal “lenochod”, udělal jsem. Vše v pořádku. A protože jsem nepoučitelný, znovu jsem nainstaloval rozšíření, konkrétně Adblock plus.Výsledek je opět to, co jsem uváděl ve svém původním dotazu. Budu se proto muset smířit s tím, že toto rozšíření nebudu moci používat. Zajímavé je ale to, že když jsem si stáhl FF 2.0 (tar.gz) a rozbalil do adresáře, Funguje FF 2.0 bez problémů i s rozšířením Adblock plus.