Problém s EFI. Nelze nabootovat Fedoru 27

Zdravím,
mám zajímavý problém.
Provozoval jsem Fedoru 26 na notebooku Acer Aspire V 13 (V3-372-3604) se zapnutým EFI a Secureboot spolu s Windows 10. Zcela bez problémů, byť aby mi bootoval Grub a nikoliv Windows musel jsem označit soubor Grubx64.efi jako důvěryhodný v „biosu" notebooku.
Po updatu na Fedoru 27 jsem se přeházelo bootovací pořadí. Tak mi Fedora opět odmítala nabootovat, ale stačilo Fedoru vybrat ručně a problém byl vyřešen. Později jsem ve Windows programu easy UEFI pořádí bootování upravil.
Tento týden mi však Fedora 27 přestala bootovat. Na monitoru se objeví jakási chybová hláška, ale je téměř nemožné jí přečíst, neboť notebook se ihned restartuje. Windows 10 normálně nabootují.
Při prohlížení EFI z „biosu“ jsem zjistil, že v části pro Fedoru chybí soubor Grubx64.efi, což se mi jeví jako jádro problému, byť s i tím nejsem jist, zdali nějaký update Fedory třeba nezměnil způsob fungování Grubu2 a nemám zvolit jiný soubor.
Pokusil jsem se prostřednictvím live USB Grub2 reinstalovat.
Chrootnul jsem původní systémový oddíl Fedory a zadal příkaz pro reinstalaci Grub2 efi souborů, reinstaloval se soubor shimx64.efi.
Soubor Grubx64.efi se do EFI nevrátil a Fedora stále nebootuje.
Mohl bych samozřejmě zkusit Fedoru celou přeinstaloval, ale rád bych to zkusil vyřešit.
Děkuji za pomoc

Problém jsem vyřešil. Sice pořád nevím, proč k němu došlo. Domnívám se, že to mohl způsobit update systému, neboť poslední, co jsem zadával bylo restart a update.

Řešení nakonec bylo, že jsem si stáhnul net install image, v rámci které je stále recovery mod. Pomocí něho se mi již podařilo řádně přeinstalovat grub2-efi