Problém s clipboardem

Dobrý den,
poslední dobou (myslím, že to bylo tak asi 2-3 týdny zpět - to ještě na F31) se mě začalo špatně chovat kopírování do/z schránky.

chová se to tak, že se ve schránce přepíší data, které provedu prostým vybráním textu na obrazovce. Tedy typicky, když vyberu text do schránky, pak udělám výběr textu který chci nahradit a vybraný text chci nahradit textem ve schránce. Stane se mě to, že tím druhým krokem nahradím text ve schránce tím vybíraným.

Zkoušel jsem něco hledat na webu, našel jsem nějaké issue, ale nejsem z toho moc moudrý.

Neporadíte prosím někdo.

Jo jedu standardně wayland a F32 (začalo to blbě fungovat v 31 a po upgrade problém zůstal, taky jsem zkoušel v Xorg, ale beze změny)

Ještě přidávám nalezené issue https://gitlab.gnome.org/GNOME/mutter/issues/878

Dík

Linux mel roky dva clipboard - puvodni unixovy, kdy se prostym oznacenim tento ulozil do schranky a stiske prostredniho mysitka se vlozil kam jste potrebovali (tedy jako by clovek stiskl ctrl+c, a pak ctrl+p coz me na windows pak vzdycky silene irituje, protoze oznacim text a pak dam ctrl+p a nic…). Druhy clipboard pak fungoval nezavisle na prave ctrl+c a ctrl+p. Hadam tedy ze nekdo prisel s brilantni myslenkou tyto dva clipboardy sjednotit, coz bude privadet vsechny kdo pouzivaji klasicke ctrl+c a ctrl+p resp. kombinace shift+insert apod k silenstvi protoze si pri oznaceni mysi pri camrani po obrazovce prepisi obsah clipboardu. :slight_smile: Je to ale jen moje nocni mura, takze racte overit. Jinak tusim unixovy clipboard se dal vypnout.

jo… díky za vysvětlení… zkusím najít způsob vypnutí toho unixového clipboardu. Už jsem si ale mezitím nějak začal zvykat, že si na to prostě musím dávat pozor.

Existuji clipboard managery, mozna bys objevil dalsi uroven pouzivani clipboardu :).

jo … to jsem zkoušel - gpaste a clipit a tak extension Clipboard Indicator. Někde jsem našel návod že snad před clipit bych se zbavil té unixové schránky, ale nefungovalo mě to tak jak bych očekával a protože jsem nějak naivně myslel, že problém může být i v tom, že ty aplikace asi nějak “zachytávají” obsah schránky a teoreticky může být i problém s tom, tak jsem všechno povyhazoval.

Vlastně hlavní problém jsem měl v tom, že (jestli jsem to správně pochopil) vypnutí té unixové schránky se dělá v nastavení myši - vypnutí nastavení Vložení prostředním tlačítkem. Ale ať jsem to nastavoval jak chtěl, tak se to chovalo pořád stejně správně (pro mě blbě).

A nejvíc mě zmátlo, že jsem s tím roky neměl problém a zničehož nic (pro mě) se to změnilo. Ale jak píše někdo nahoře (teď se dívám že Ty :slight_smile: ), asi je to cílené chování a už jsem si nějak zvykl to používat tak jak je to správně (blbě) : -) a navíc se mě zdá, že už se to chová lépe.

Takže to byla kombinace nepochopení, asi blbého nastavení, možná i nějaké chyby, která se již “opravila”.

V každým případě dík za rady a pomoc