Problém s Chromiem

Dobrý den,
mám Fedoru 32, a docela nepříjemně se mi zasekává Chromium (hlavně posouvání stránky/kódu), ať už Chrome, tak VS Code. Vše ostatní včetně Firefoxu běží v pohodě, na Fedoře 31 to taky bylo v poho. Co se s tím dá dělat?
Děkuji.

Těch možných příčin může být celá řada. Může to být kombinace konkrétních OpenGL instrukcí, které Chromium používá, Mesy a ovladače.
Máte ještě v GRUBu kernel z Fedory 31? Zkusil bych nabootovat s ním.

Dobrý den,
nemám, dělal jsem čistou instalaci takže z F31 není na disku nic.
V obrázku přikládám informace o systému, mám integrovanou grafiku od Intelu, a dedikovanou od AMD, obě jsou notebookové, notebook mám Lenovo b51-80.

Doporučuji na aplikace postavené na chromiu používat GNOME Xorg session (dá se to přepnout na přihlašovací obrazovce v pravém dolním rohu).

Jako další řešení je spouštět chromium s pár parametry, které povolí použití některých Googlem blacklistnutých zrychlení na grafické kartě, já třeba používám :

google-chrome-beta --enable-native-gpu-memory-buffers --enable-gpu-rasterization --ignore-gpu-blacklist --enable-zero-copy --disable-gpu-driver-bug-workarounds --use-gl=desktop

(bude potřeba nahradit google-chrome-beta za název binárky chromia, případně Vscode)

Tohle problémy s výkonem na Waylandu vyřešilo, ale po pár dnech se takto zasekl celý GNOME Shell :confused: