Problém s aplikacemi v GNOME

mam mensi problem se vsemi aplikacemi, ktere spustim.
Vsem chybi stavova lista + lista s tlacitky mini/maxi-malizovat zavrit … cili uplne spodni a horni listy … viz print screen
Udalo se to nekdy po te, co jsem minimalizoval FF a znova maximalizoval :expressionless:
vubec nemam zdani co to mohlo zpusobit a jak to napravit (odhlaseni ani restart nepomohly)

http://img403.imageshack.us/img403/4388/obrazovkaeu2.png
http://img62.imageshack.us/img62/2419/obrazovka1ln7.png

Pravdepodobne se nejedna o zadny zavazny problem. Typ bych ze pouzivas nejakeho spravce oken s efekty - bud Compiz nebo Beryl. Pokud v menu vypnes efekty (system->nastaveni->desktop effects Enable desktop effects) meli by se ti zase objevit. Proc ale nejde spravce oken s efekty to nevim. Jinak muzes docasne pouzivat jineho spravce oken - KDE nebo xfce.

diky za radu, vyzkousim …
pouzivam Compiz a efekty mi celou dobu bez problemu bezely :expressionless:

no mě toto gnome dělá občas taky…jediné co mi pomohlo: přihlášení do KDE (XFCE) a v home smazat .gnome, .gnome2 a .gnome2_private. Po restartu bylo již OK.

…akorat prijdete o nastaveni gnome a nekterych aplikaci.

tak vypnuti efektu opravdu pomohlo … ale asi minutu na to co jsem je zase zapl se mi stalo to same (uz nevim co presne sem udelal) … tak to ted zkusim chvili s vyplymi efekty, jestli to bude lepsi

Asi nejaky problem s compizem a akceleraci. Juknete do /var/log/yum.log co se v posledni dobe aktualizovalo.

S Compizem jsem sám měl jen a jen problémy. Nedržel nastavení, choval se nevyzpytatelně, špatně renderoval, stěží se k němu nacházela gui aplikace pro pokročilejší nastavení a pod. No a od té doby co jsem nainstaloval Beryl tak tyhle problémy nemám.

beryl jsem zkousel taky, ale prisel mi prilis zbytecne obsahly (: … mozna kdyz bych si pohral s nastavenim, tak by to bylo lepsi … uvidim jak se bude dale chovat compiz

V budoucich verzich Fedory uz bude jen sdruzeny projekt Compiz Fusion. Tak pak bude po dilematu.:slight_smile:

Ahoj nikde v repo nemuzu najit Compiz fusion, kdyz zadam yum install CF, nebo compiz fusion tak to nic neudela. Poradite? Nebo je Fedora 8 tak pozadu a nema to hotove?
Diky

PS: K cemu je ten pruvodce k nainstalovani kodeku treba, kdyz me to i po pridani repo livna nabizi kodeky za prachy? a stejne to musim instalovat rucne prec konsoli. To se soudruhum moc nepovedlo.

No a mplayer se me zda je taky na prd, neprehraje nic a problikava hlaska No_alsa unable to find simple control PCm a je stary se me zda, v Ubuntu je novejsi, vse instaliju podle navadu

hmm VLC jediny pouzitelny prehravac, vsude v jinych distro super, ale tady vytezuje CPU na max hodnotu takze taky KO. No nevim tedy, mel jsem pred tim Fedoru 6 a nejaky zasadni zlepseni jsem tedy nezaznamenal. Asi se Vratim k UBUNTU. Nebo poradite jak tyto problemy vyresit?

Compiz fusion je normalne k dispozici. Jak jste prisel na yum install CF?
Zkuste zadat

yum list compiz\*

Pruvodce k nainstalovani kodeku vubec nesouvisi s repozitarem livna. Neco si o tom radeji prectete.

Me mplayer, vlc i totem prehraji vse - prectete si prirucku a postupujte podle ni. Pouhe pridani livna repo neni vsechno.

Pokud vas nabidka kodeku obtezuje odinstalujte balik codeina.

Odkud a jak jste instaloval mplayer? Muj je
mplayer-1.0-0.88.rc2.lvn8
a funguje OK.

Co se týče Compiz, tak v přiručce je vše popsané - osobně jsem to napsal a vyzkoušel.

Ohledně kodeků - jestli jste opravdu postupoval podle návodu v příručce (jakože asi ne), tak nevím, kde jste mohl narazit na problém… Pro instalaci mplayer stačí pouze nastavit repozitář livna a do příkazové řádky zadat


yum -y install mplayer-gui

a je vymalováno.

Macky

Ahoj diky, vyzkousim ale mam novy problem, pri spousteni systemu me to pise ze selhalo wpa_supplicant, tak jsem ho chtel nainstalovat a pise to
yum install wpa_supplicant
Existing lock /var/run/yum.pid: another copy is running as pid 2966.
Another app is currently holding the yum lock; waiting for it to exit…
Another app is currently holding the yum lock; waiting for it to exit…
Another app is currently holding the yum lock; waiting for it to exit…
Another app is currently holding the yum lock; waiting for it to exit…

pise to i kdyz chci nainstalovat cokoli jineho. Myslel jsem ze to blokuje update ale ten jsem odebral po spusteni a nic. Ve skole mame sit eduroam ale nejde se me tam pripojit. Sozku wpa_supplicant mam v /etc.

ten mplayer jsem instaloval presne tak jak si psal, ale hlasi to tu chybu jak jsem psal vyse. Ta verze me mozna zmatla, v ubuntu mozna jsem mel pouzity jiny skin. Ale nechapu proc to pise. Tuto hlasku jsem mel i ve fedore 6 a kdosi me napsal at si ji nevsimam.

predem dekuji.

Pokud se nepletu wpa_supplicant se instaluje defaultne, ale nestartuje se pri bootu. Pokud selhava pri spousteni tak bude asi nainstalovany. Vy jste ho nejak zapinal? Proc? Normalne by mel stacit NetworkManager, ktery si wpa_supplicant sam pusti pokud to potrebuje.

jj mas pravdu ale, nevim proc to selhava pri bootu

Hadam … protoze jsi to tak nastavil?
Zadej

chkconfig wpa_supplicant --list

Pokud je tam on v 5. runlevelu tak

chkconfig wpa_supplicant off