Problém s aktualizací

Mám problém s Fedorou 9. Doteď jsem používal na notebooku Ubuntu, ale tam mi správně nefungovala wi-fi karta Intel 3945, a tak jsem přešel na Fedoru, kde wi-fi funguje naprosto excelentně. Když jsem ale po instalaci nechal systém aktualizovat (asi 420aktualizací [instalační DVD je půl roku staré]), po následném restartu se systém nerozjel a hlásí jen problém s “motherboard ACPI” (přesnou hlášku v případě potřeby uvedu). Prosím o radu co s tím. Trochu mě ale překvapilo, že aktualizace, které mají chyby řešit, je způsobily.
Předem díky za odpověď, pokud budou potřebné další informace, rád je poskytnu.

zkus prozatim v grubu dopsat za parametry jadra acpi=off

Předpokládám, že slovo “prozatím” znamená, že se nejedná o trvalé řešení, nebo se mýlím? Ještě mě napadlo, jestli by nebylo lepší stáhnout aktuální instalační DVD. Nebo je to stejné DVD, jako když vyšla Fedora 9? Přidávají se aktualizace postupně do obrazů?
Jinak “acpi=off” zkusím, napíšu, jeslti pomohlo.
Díky

Tak jsem dal v grubu “a” a dopsal “acpi=off” a normalne system nabehl, samozrejme bez acpi. Kdyz jsem ale “acpi=off” pridal “/boot/grub/menu.lst”,system nenabehl a jen se objevila chybova hlaska. Tak jsem na disk nainstaloval jeste Ubuntu, ktere grub prepsalo a nastavilo a odtud jde Fedora nabootovat normalne…
To ale asi neni spravne reseni, Ubuntu bych chtel odinstalovat a v tom pripade asi Fedora zase nepojede…

Kam presne si do menu.lst dopsal to acpi=off? Podle me neni mozne aby to primo z grubu slo a z konfiguraciho souboru ne. Tim prepisovanim zavadece pomoci Ubuntu se mozna stalo neco uplne jineho, kazdopadne je to zbytecne komplikace navic, protoze az ho smazes, nepujde ti zavadec grub vubec, nebot jeho cast je v oddile se samotnou instalaci Ubuntu, vcetne konfiguracniho souboru grubu. Je dost dobre mozne ze pri tom zmatku, mas na disku ted konfiguracni souboru grubu dvakrat - jednou v Ubuntu a jednou ve Fedore. V tuto chvili se pouziva ten z Ubuntu, protoze si instaloval jako druhe.

Co je ted presne v tom menu.lst kdyz nastartujes Ubuntu? A co je v tom kdyz nastartujes Fedoru?

Je mi jasné, že teď mám 2 konfigurační soubory menu.lst, ale zoufalá situace volala po rychlém řešení a nic lepšího mě nenapadlo a neměl jsem k dispozici nic jiného než instalační CD Ubuntu.

title Fedora (2.6.26.3-29.fc9.i686)
root (hd0,0)
a kernel /boot/vmlinuz-2.6.26.3-29.fc9.i686 ro root=UUID=812d4a21-adbb-4741-a6b4-302065e7dc4b rhgb quiet acpi=off
initrd /boot/initrd-2.6.26.3-29.fc9.i686.img
title Fedora (2.6.25-14.fc9.i686)
root (hd0,0)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.25-14.fc9.i686 ro root=UUID=812d4a21-adbb-4741-a6b4-302065e7dc4b rhgb quiet acpi=off
initrd /boot/initrd-2.6.25-14.fc9.i686.img

K tomu, že nebudu mít po odinstalaci Ubuntu žádný grub - z instalačního DVD Fedory se dá nainstalovat jen GRUB, ne?
Hledám ale stále nějaké rozumné řešení… V Ubuntu mi nefunguje pořádně wi-fi, ve Fedoře mi zase nevyhovují další věci.

a kernel /boot/vmlinuz-2.6.26.3-29.fc9.i686 ro root=UUID=812d4a21-adbb-4741-a6b4-302065e7dc4b rhgb quiet acpi=off

to “a” na zacatku umaz!

Hmm, tak už chápu, kde je problém, a taky jak vznikl. menu.lst jsem editoval ve Vimu a jak jsem se chtěl přepnout do režimu vkládání, zřejmě jsem “a” zmáčkl 2x. Nicméně i tak to bohužel neřeší ten problém, že zapnutým acpi se Fedora nespustí.

Každopádně díky za radu :slight_smile:

Proc se nepusti ze zapnutym acpi nevim, zeptej se vyrobce toho zarizeni, nebo se aspon podivej po aktualizaci biosu. Co se grubu tyce, ja sem nepochopil vypis ktereho konfiguraku to je… z Ubuntu nebo z Fedory?
Z instalacniho DVD lze grub obnovit, ale radsi bych si takovy problem usetril… staci ze spustene instalace fedory napsat grub-install /dev/sdX (X nahradim pismenem podle poradi zarizeni, zrejme “a”).

Zřejmě problém s acpi nebude problém u výrobce, protože např. Ubuntu vůbec problém s acpi nemá. Ani neaktualizovaná verze Fedory, což mi přijde nejdivnější - opravné aktualizace něco zmrší…
Jinak to byl výpis menu.lst z Fedory.

Aha… no tak v tom pripade v menu pri startu systemu Fedory vyber tu starsi verzi jadra. Pokud to s ni funguje pouzivej tu. Tedy pokud se k tem polozkam se starsimy jadry dostanes…

Bohužel se ke starším jádrům nedostanu, musela by být uvedena v menu.lst, ne?

kernel /boot/vmlinuz-2.6.25-14.fc9.i686 …vzdyt tam jeden starsi kernel mas!

Sorry, nevšiml jsem si toho, zkusím rozjíždět starší kernel. :slight_smile:

Hmm, tak po další aktualizaci opět novinka. Na novém jádře sice už funguje acpi, ale Fedora se mi s novým jádrem rozjela jen jednou. Od té doby (aniž bych cokoliv měnil) skončí bootování “řádkem” Booting kernel. Rad Hat nash se už nerozjede… :frowning: Nerozumím tomu, každá aktualizace něco zdrbe… Tak teď pořád jedu na “jarním” jádře 2.6.25-14
Jsem velmi zvědavý na Fedoru 10, ví se přesné release datum?

https://fedoraproject.org/wiki/Releases/10/Schedule
Nicmene nic neni definitivni a muze se to jeste posunout. Necekal bych ale ze to pak bude lepsi… tedy mozna ano, protoze pro F9 se zacne vydavat mene aktualizaci…

Je dobré, jak se vydávání nových verzí posunuje :slight_smile:
Existuje nějaké řešení pro můj problém s nenaběhnutím systému?

Pravdepodobne ano, ale bez dalsich informaci tezko rict jake a zda pri jeho reseni nevznikne vic skody nez uzitku. Kazdopadne zkus na radku kernel /etc/grub.conf umazat radku “quiet”, tim uvidis na cem se to zasekne.

Taky se mi to stává, že počítač při startu vytuhne na Booting kernel. Musím restartovat třeba 4krát, než se chytne… Po vymazání quiet to skončí na řádce “Creating /dev”. Nevím, kde je problém, ale každopádně než jsem nahrál novou verzi BIOSu (aby znala můj procesor), tak jsem neměl šanci najet vůbec, jen s podtaktovaným procesorem…