Problém při startu

Zdravím potřeboval bych pomoct.

Nedávno jsem si nainstaloval fedoru 16 a snažil se ji nastavit aby běhala dobře ale něco jsem podělal a po restartu již nenajela. Spustil jsem ji v ‘rescue modu’ (init 1) nebo jak se mu říká a zde to nějak funguje. Ale opravdu nevím co s tím mám udělat dále.

Díky za vaše rady.

Verze systému F16 3.4.9-2.fc16.x86_64

Problem je ze musis aspon tusit po cem se to podelalo a musis napsat, co to ted dela nebo nedela a delat ma. To ze nenajela je prilis siroky pojem. Co vidis posledni na obrazovce?

Tak nakonec mi s tím pomohl kamarád … chyba nastala následovně. Nainstaloval jsem kodeky (gstreamer*). Pak jsem si všiml, že mi chybí položka “Nastavení systému”. V domnění, že když resnu kompla, tak se všechno napraví, jsem se mýlil :). Po restartu mi nechtěl naběhnout systém (po načteném sendmailu). No a pak jsem to zkoušel metodou pokus/omyl. Nejprve jsem udělal yum -y reinstall xorg-x11*, pak jsem odinstaloval všechny kodeky (gstreamer*) … stále to nechtělo naběhnout. Pak jsem vyzkoušel rpm -Va. Ve výpisu se objevila hláška, že chybí NetworkManager, wpa_supplicant, gdm. Tyhle jsem doinstaloval. Poté jsem si dal selinux z disabled do permissive módu. Při restartu se mi označkoval systém … následně jsem ještě zadal restorecon -R /.
Poté mi už naběhla obrazovka přihlášení. Nicméně přihlášení nefungovalo. Tak jsem se podíval do .xsession-errors. V něm bylo celkem dosti chyb, ale pravděpodobně vyplývala z chybějícího NetworkManager (jestli se nemýlím). Poté jsem udělal startx, opět nenaběhnul (pouze černá obrazovka). Pak z terminálu (ctrl + alt + f3) jsem se dozvěděl, že chybí gnome-panel. Trochu jsem zagooglil … yum -y reinstall @gnome-desktop. Poté už přihlášení fungovalo.

Nicméně, chybí mi všechny defaultní programy v systému (od “Nastavení systému” po Nautilus …). Zajímavé je, že např. extensions a všechny externí programy (NetBeans …) zůstaly. Způsobil jsem to já s některým výše uvedených příkazů? Celkem by mě to zajímalo.

Díky, s pozdravem R.N.

Velmi pravdepodobne ano, pri odinstalaci nejakeho baliku si proste jen odklepl ze ano a odinstaloval sis pul systemu diky zavislostem - dost mozna network manager. Vsechny transakce s zaznamenavaji do /var/log/yum.log, seznam transakci lze ziskat i prikazem yum history.

Zkus jeste aspon “yum groupinstall base”, tim by se meli doinstalovat zakladni systemove komponenty. Misto reinstall skupiny dej groupinstall protoze, reinstal podle me provede pouze reinstalaci baliku, ktere uz v systemu jsou a pripadne doplni zavislosti, groupinstall nainstaluji vsechny baliky z dane skupiny.