Problém při instalaci FC6

Dobrý den všem,

při instalaci FC6 (i386) na svůj osobní počítač se potýkám s následující chybou:
Pokud zvolím instalaci v grafickém módu, úvod instalace se mi vůbec nezobrazí, na monitoru jsou pouze svislé čáry různých barev, čímž instalace v grafickém módu “skončí”.

Instaluji z DVD, které bylo vypáleno z ISO obrazu. Z tohoto DVD a z této DVD mechaniky jsem bez problému nainstaloval tři další počítače včetně notebooku. Pokud pustím instalaci v textovém módu, vše běží normálně. Pokud pustím na “postiženém” počítači instalaci jiné distribuce v graf. módu, nemám jediný problém. Stejně tak se bez problémů nainstaluje FC5 v grafickém módu.

HW: ASUS A7V880, AMD Athlon 3000+ Barton, 1 GB DDR PC 3200, HDD Seagate Barracuda 60 GB UATA (PATA), GeForce 6600 GT AGP

Předem děkuji za reakce

Opět starý známý dotaz, který již byl několikrát řešen !! Jak řekl Covex “Prestavame byt lamou, dospivame v linuxaka aneb pouzivame tlacitka hledat”. Jinak zkuste hned v úvodu instalace použít příkaz “linux vesa” ! Tímto se Vám povede instalace v grafickém režimu. A nezapomeňte číst co je na obrazovce a používat tlačítko hledat. Mmch toto se Vám po prvním restartu bude asi taky hodit http://forum.fedora.cz/read.php?1,7498

Dodatek: A nic si z toho nedělejte když se Vám instalace napoprvé nepovede nebo něco dalšího pokazíte. Zkuste to znovu a znovu až budete spokojený se vzhledem a funkčností své FEDORY a pak také hlavně sám se sebou, že jste to dokázal.

FC6 pouziva jakousi prechytralou autodetekci monitoru, zatimco FC5 nikoli. Tuto autodetekci podle me pouziva az napr. Ubuntu 7.04 atd… tzn. posledni vydani vsech moznych distribuci (a nektere mozna ani ted ne) takze ty stare jdou, ale nova kupodivu ne. Pokud by to ale nekdo nevyzkousel nasadit, nikdy se to neodladi. Takze FC6 je bohuzel prvni a tak to v nekterych pripadech nedava idealni vysledky. Pokud by to nahodou nebylo autodetekci muze to byt jeste nvidii. Bud jak bud na textove instalaci neni nic spatneho a pripadne by melo pomoci i zminovane vesa, akorat to bude trochu narocnejsi na sprovozneni.