Přizpůsobení rozlišení v Gnome Boxes

Ahoj, dá se nějak donutit Gnome Boxes, aby roztahoval obrazovku virtuálek a vzdálených připojení (RDP) dle velikosti okna?

Pokud si v Gnome Boxes spustím virtuálku s Win10, kde mám nainstalovány snad všechny utility z www.spice-space.org, tak v celoobrazovém režimu funguje rozlišení dobře. Nicméně, pokud nemám okno v tomto režimu, tak se mi vzdálená plocha neroztáhne do krajů.

Ve VirtualBoxu toto běžně funguje.

Děkuji

Týká se to jen RDP nebo i virtuálek? U virtuálek by to mělo normálně fungovat. U RDP ne tak docela. Bavil jsem se s vývojářem Boxes a říkal, že je to v RDP docela komplikované, mají na to patche, ale ještě nejsou v takovém stavu, aby mohly být zařazené. Podpora RDP je v Boxes teprve jednu verzi a je pořád ještě docela v plenkách.

Mám aktuální Fedoru 29 a do Gnome Boxes jsem nainstaloval Win10 + Windows Guest Tools. Ani v celoobrazovém režimu ani v normálním okně se mi automaticky nechce plocha OS roztáhnout do šířky.

Je to bug, na který se připravuje oprava.

Jako dočasné řešení používám rdesktop s parametrem -f. Tam mi to funguje v pořádku. Aspoň tam, kde je cílová VM Windows 10.

Nejsem si úplně jistý, ale mám skoro pocit, že dříve mi to v celoobrazovém režimu fungovalo a v normálním okně ne. Viz můj první příspěvek.

Ok, počkám na patch.

Ve stabilní verzi to bude v release, který je plánován na březen. Ve flatpaku by to mělo být v průběhu příštího týdne.