Pripojeni na vzdalenou plochu

Ahoj,
muzete mi poradit s problemem s pripojenim na vzdalenou plochu? Pripojuji se na Fedoru 37 a pripojeni funguje jen kdyz je na tom PC s F37 pripojeny monitor. Pokud pripojeny neni, tak se nelze pripojit.

Konfigurace F37 je prilozena ve screenshotu.

A nefunguje to spis jen kdyz tam je nekdo prihlaseny? Protoze uprimne vubec nevim jak to je dneska se vzdalenym zobrazenim prihlasovaciho dialogu. Driv na to byl XDMCP protokol ale dneska? Takze jestli se lze vzdalene prihlasit jen kdyz tam je nejaky uzivatele prihlaseny lokalne tak to je tim, ze to proste pousti VNC server az kdyz se prihlasi uzivatel…

Ahoj,
tedka je to tak, ze to pouziva Microsoft RDP protokol (neptej se me proc) :slight_smile: A ano, ten funguje tak, ze tam musi byt user prihlaseny, az pak se na nej muzes vzdalene pripojit.

Na VNC bylo super, ze bezelo jeste pred prihlasenim usera… Ted ale nesjem schopny na Waylandu VNC rozbehnout. Uz jsem to vzdal.

Resil jsem to tady. VNC pripojeni

Ale nedali jsme to…

Chvilku jsem na to koukal a melo by jit nainstalovat a pustit jako sluzba xrdp, coz by melo snad umoznovat prave i spustit grafickou session (rovnou pro daneho uzivatele) - pak se nemusi konfigurovat ono sdileni obrazovky v gnome pro toho daneho jednoho uzivatele. Predesilam ze jsem to _NE_zkousel, jen mi to tak prislo z navodu. Zrejme to ale nebud poustet wayland session ale Xka.

EDIT: jeste pridam jednu radu - ja uz kompletni vzdaleny desktop vetsiou nepouzivam. Prihlasim se pres “ssh -X” a poustim jen vzdalene aplikace. To jeste zatim funguje…

xrdp funguje relativne dobre. Nainstaluje se balik, povoli sluzba a muzete se pripojit pomoci nektereho RDP clienta. Pouzivam v lokalni siti, Gnome prostredi, rychlost je bezvadna.

Headless session (bez prihlaseni rucne) neni podporovana zatim.