Připojení bluetooth sluchátek k A2DP

Dobrý den,

nevíte někdo prosím jak domluvit Fedoře 23, aby mě připojila normálně sluchátka? Prvně se mě bluetooth adaptér s A2DP připojí. A následně se připojí po novém zapnutí jako HSF/HSP. Lze to obejít tak, že se musí adaptér odpojit a znovu připojit a ještě kliknout, že ho chci jako A2DP. Ale to jak jistě uznáte je značně nepohodlné.

Asi je to tím, že LinuxMint 17.2 používá gnome-bluetooth tam to vše jde na jedničku ten sice ve Fedoře je, ale nelze mě spustit a nijak nereaguje. Asi bude chyba někde ve vadné aplikaci Blueman, kterou používá i PCLinuxOS a dělá stejnou chybu.

Děkuji vám za radu.

S pozdravem Michal Janoušek

Jaké prostředí používáš? GNOME nebo nějaký jeho fork (MATE, Cinnamon,…)? gnome-bluetooth už se AFAIK v GNOME nepoužívá a nastavení bluetooth je integrované do gnome-control-center a gnome-shell a je to postavené na Bluez5. Ještě může být chyba v PulseAudio, pokud to zařízení rozpozná špatně po připojení, bluetooth v tom může být nevinně.

Ve wiki Archu to mají pěkně zpracované: https://wiki.archlinux.org/index.php/Bluetooth_headset#Switch_between_HSV_and_A2DP_setting
Fedora je nástroji a verzemi hodně podobná Archu, takže drtivá většina postupů by měla fungovat i na Fedoře.

Linux Mint používá oproti Fedoře dost staré verze balíčků, takže tam se to špatně porovnává. Blueman se myslím ve výchozí instalaci Fedory vůbec nenachází.

Používal jsem Cinnamon. Zkusil jsem tedy Gnome a dělá to stejné. Nicméně děkuji za tip na Arch fórum. Je tam plno rad k bluetooth, sice zatím bez výsledku. Až budu vědět podělím se.