prikaz na vyp. pc

ZDRAVIM:chcem si urobit klikatko na vyp. pc na ploche no ale newiem prikaz SKUSAL SOM SHUTDOWN ALE NIC NO PROSTE BY SOM POTREBOVAL TEN PRIKAZ. VOPRED VDAKA !!!

a co třeba takovýto scriptik. Používám když chci pc vypnout v určitý čas a nechce se mě psát celý příkaz.

#!/bin/bash
echo -n "Tak ty mě chceš vypnout!! "
echo -n "Zadej kdy (hodina:minuta): "
read cas
sudo shutdown -h $cas
exit

pojmenujete treba jako vyp , umístíte do adresáře /home/uzivatel/bin
nastavíte opravnění přidáte , že je spustitelný.

shutdown můžetete použít jen jako root proto to sudo.

diky! ale ja to asi nebudu pouzivat.zamer bol skor z estetickich dovodov :slight_smile: ale ak bi ste mi napisali prikaz do spoustece tak bi som bol moc vdacny ! proste chcem (gombik ) na plochu ktory ked stlacim tak sa to vyp. no na panel sa da dat gombik ale je to skaredy … a su stim problemy to zmenit… aspon pre mna. skusal som koš … ale ulozim si to totiz si to vsetko pisem do zosita :slight_smile: majte sa

tak potom stačí kliknout na plochu vytvořit nový - odkaz na aplikaci.
na karte obecné pojmenovat třeba poweroff na kartě aplikace do kolonky příkaz napište poweroff a do kolonky pracovní cesta /usr/bin/poweroff
obrazek ikony si vyberte dle sebe na karte obecné . Popřípadě si vytvořte vlastní.

skusim to… DIKY !!! JEN TAK MYMOCHODEM … MUZE MIT VLIV NA KDE. PROSTREDI HARDWARE LEBO MOJMU PC AKOSI TO NESMAKUJE NO NEVIM … ASPON SOM DISTRO S KDE.ZATIAL STALE UNINSTAL. LEBO TO MRZLO.GNOME SA MI ZDA BYT STABILNEJSI…

Používám KDE na třech různých PC a vše jde stabilně , žádné zamrzání se nekoná.