Přihlášení do Fedory 8

Při instalaci Fedory z live cd se zeptá abych napsal root heslo to napíšu instalace doběhne v pořádku do konce.Restartuji,nabutuji ukáže se přihlašovací tabulka ,ale nevím co mám napsat za uživatele a co za heslo když to při instalaci po mě nikde nechtělo.Měl jsem Ubuntu i Mandrivu ale tohle vidím poprvý ,ani v návodu jsem nic podobného nenašel asi to bude blbost ,ale fakt nevím.

Díky za info …

Ladis

Říkáš, že po tobě instalace nikde nechtěla heslo, i když o řádek výš píšeš, že jsi zadával heslo root. Tak se přihlaš jako root, ne?

Díky vyzkouším měl jsem před fedorou ubuntu a při instalaci se to vždy ptalo na zadání uživatelského jména a hesla + heslo root tak mě to trochu zaskočilo.

Mam za to, ze i pri instalaci Fedory jste dotazan na uzivatelske jmeno a heslo. Pravdou je, ze nemam zkusenosti s instalaci z live CD

Pokud sis pri instalaci zadneho uzivatele nevytvoril, doporucuji prihlasit se jako root a potom si pres

System -> Sprava -> Uzivatele a skupiny

nebo

#> system-config-users

vytvorit noveho, dale se prihlasovat na nej… :slight_smile:

Ubuntu nepouziva ucet uzivatele root ale jen sudo. Nekdo to shledava jako dobry napad, nekdo jako napad neprakticky. Fedora ucet root normalne ma, ale rozumny uzivatel ho pouziva podobne jako v ubuntu. Pri instalaci jste dotazeni ne jen na jmeno uzivatele root ale i na moznost vytvorit si uzivatele (podle me je anaconda z LiveCD stejna jako z DVD). Pokud jste si uzivatele nevytvoril, prihlaste se pro jednou jako root a ve sprave uzivatelu si pridejte vlastniho uzivatele pod kterym budete pracovat. Jako root se pak jiz neprihlasujte.