Přesun okna aplikace na jinou plochu myší

Ahoj,
po přechodu na F34 (G40) jsem nějak nepřišel na to, jak si přesunout okno aplikace myší na jinou plochu v situaci, kdy je aktivní jen jedno a druhé (dynamické) je zatím prázdné. V aktitivách se neobjeví náhled ploch, to se mě stane teprve po přesunutí první aplikace na další plochu (např. pomocí klávesnice).

Hodilo by se mi nějaké nastavení, aby byl vždy vidět náhled ploch (i v default stavu, kdy jsou jen 2 - tedy jedna pracovní a jedna “prázdná”).

Díky za tip nebo návod.

Mně to jde. Přepnu do Činností, vezmu okno na první ploše a prostě ho přetáhnu doprava, kde vyčuhuje náhled druhé prázdné plochy. Není to na první pohled zřejmé, že se tam to okno přesunulo, protože se člověk automaticky nepřepne na náhled druhé plochy, ale to okno tam je a v ten moment se začnou zobrazovat ty malé náhledy ploch nahoře, což se děje od momentu, kdy jsou okna na více než jedné ploše.

Já tam právě to vyčuhující plochu nemám… ta se mě tam objeví teprve tehdy, když na té prázdné ploše něco už je (okno tam přesunu pomocí klávesnice), pak to začne vyčuhovat a další plochy už jsou v pohodě, včetně vyčuhování i náhledu ploch.

Pokud všechny okna znovu přesunu na první plochu, vyčuhování a náhled ploch zase zmizí.

Zkoušel jsem i experimentovat s tím, že mám dva monitory, tak jestli to nějak nesouvisí s tímto nastavením, protože je mám vedle sebe a plochy jsou vlastně ve stejné ose, ale zatím se mě taky nepodařilo, tu prázdnou plochu “vyčouhnout”.

Dobrý den Josefe,

U mě to funguje takhle, můžete to zkusit? Pokud to opravdu nemáte jako já ve videu, můžete to zkusit případně nahrát?

Přesně takto mi to funguje taky.

Napadá mě: nemůže to být rozlišením, že při příliš nízkém se tam ten kousek druhé plochy nezobrazuje? Případně nemůže to kazit nějaké rozšíření?

Díky oběma.

Tak opravdu to dělá nějaké rozšíření. Aktuálně jsem všechny povypínal (nemám jich zase nějak moc) a po přihlášení/odhlášení se to už chová správně.

Postupně zkusím jednotlivě pozapínat a dám případně vědět které za to může.

Omlouvám se, že mě to nenapadlo hned jít tímto směrem, mohlo mě to napadnout to vyzkoušet…

Ještě tedy doplňuji, že jsem teď všechna rozšíření vypnul (odhlásit, přihlásit), pak je postupně zapnul (zase odhlásit, přihlásit) a se stejným seznamem se to už nyní chová správně. Kdybych zjistil v čem byl problém, tak to sem napíšu.

Ještě jednou dík.

teď už to bohužel neumím nasimulovat, pokud by se to opakovalo, tak to nejprve nahraju

Hlavně, že ti to už lítá. To je prostě problém rozšíření, umí všechno a zároveň umí všechno rozbít :slight_smile:

Úplně mi to připomíná situaci s Firefoxem a jeho rozšířeními před přechodem na WebExtensions.

P.S.: Označil jsem tvoje řešení s deaktivací rozšíření jako řešení. Kdyby na to někdo narazil, tak ať může rovnou na výsledek této epizody. :slight_smile: