Přestalo přehrávat video

Dobrý večer,

po nějaké aktualizaci mi přestalo chodit přehrávání videa.
Ve Firefoxu to píše, že zařízení neumožňuje přehrávání videa a když chci přehrát soubor mp4 (pomocí Parole),
objeví se toto:

Ten soubor je v pořádku, jde přehrát na tom samém počítači ve Windows 10 (ve VirtualBoxu mám ta okna).

Pomocí yumexu jsem přeinstaloval gstreamer i parole, ale nepomohlo to.

Nedávno hlásila moje teta, že jí nejdou ve Firefoxu přehrávat videa, má tutéž Fedoru, ale 32bitovou. Ještě jsem u ní nebyl, ale asi to bude mít souvislost s nějakou aktualizací. (update pomocí dnf v terminálu si teta mí dělat sama, i když jí je 80)

Fedora 24, 64b, CZ, XFCE

Po dnešní aktualizaci to všechno fachčí. (:P)

Tak to jsem se zmýlil. Něco skutečně začalo fungovat, ale některá videa prostě nejdou. Když je chci vidět, musím spustit Wokna ve virtualboxu.
Docela mě to štve.
Nevíte co s tím?

Pokud jsou to videa v prohlizeci z webu jako je youtube, tak to muze byt ledascim - napr. tim ze FF stejne jako chrome odstranuje stare API a flash:

V tom by problém být neměl. Firefox udělal pro Flash výjimku a bude ho podporovat dál. Navíc Youtube by mělo primárně používat HTML5. Trochu mi přijde divné, že to chce GStreamer. AFAIK Firefox už GStreamer nepodporuje a používá ffmpeg.

Můžeš zkusit nainstalovat Firefox pro Flatpak a vyzkoušet, jestli to dělá to samé: https://firefox-flatpak.mojefedora.cz/

Taky s tím mám problém. Videa ve firefoxu mi jedou. Videa přehrávané přes mplayer taky fungují, ale přes parole nejdou. Háže to chybu, že nelze zavést modul “autoaudiosink”. V clementine nejde přehrávat hudbu. Taky nemůže zavést ten stejný modul.

Nemůže to být přechodem Parole na GStreamer1? Máte nainstalované gstreamer1-plugins-* místo gstreamer-plugins-*?

Mám nainstalované oboje. Ale už to jede. Nevím přesně co to způsobovalo, ale mám podezření, že to způsobuje nějaký balíček z repozitáře unitedrpms. Po jeho zakázání jsem přeinstalovával balíčky GStreameru přes dnf, ale to nepomohlo. Pak jsem to zkusil přes gnome software, ale to mi smazalo i některé jiné, povětšinou multimediální balíčky. Zajímavé, že gnome-software smazal sám sebe. :smiley: Přes dnf jsem poté doinstaloval to co jsem postrádal a už vše funguje jak má.