Prestal fungovat zvuk

Ahoj,

mam ted nove Fedoru a trochu se s tim seznamuju. V pohode jsem si ji nainstaloval, udelal jsem is nejaky upravy a v pohode to pouzival. Asi po tydnu jsem sel na prednasku, zapl jsem notebook a samozrejme mi vyskocilo video z YouTube a zvuk nahlas. Tak jsem to zavrel napul viko a mackal jsem nahodne klavesy a drzel tlacitko na vypnuti, protoze jsem zmatkoval.
Zvuk se kupodivu vypnul, ale ocividne natrvalo. Vubec nevim co jsem pomackal, ale ted mi zvuk nefunguje. Zmizel mi i ten mikrofonek z panelu (Usnadneni), takze jsme asi vypnul driver, nebo nevim. Mohl by mi s tim nekdo pomoct?

Jaké používáš prostředí? Zkoušel ses dívat do nastavení zvuku v systému? Nemáš zvuk jenom kompletně vypnutý? Jinak při tvrdém vypnutí běžícího systému se můžou stát různé věci…

Zkus zalozit novy uzivatelsky ucet jestli to tam taky nepujde - pokud si nebyl prihlaseny jako root, je velka pravdepodobnost, ze si jen pokazil nejake nastaveni u sveho uctu.

zapni si zvuk na klavesnici!!! pak si teprve hrej s os. :slight_smile: mel bys tam mit ovladani hlasitosti,jasu obrazovky,atd.