Přepínač SATA disků

Protože Microsoft změnil způsob zavádění systému pro windows 7,8,10, není snadné bez dalšího softwaru zajistit bezproblémové zavádění windows XP. Již léta používám staré programy pro windows XP na jednom disku s Fedorou a tak jsem hledal řešení, jak jednoduše zajistit, abych tento zvyk nemusel měnit a ponechat vše na jednom disku a na druhý disk dát Windows 10, které potřebuji pro styk s různými institucemi, jejichž aplikace mě sužují neustálými aktualizacemi.
Pokusy s bootováním ze dvou disků pomocí GRUBu vedly po čase vždy k tomu, že Windows 10 poškodily xp nebo obráceně. Řešení pomocí easyBCD jsem odmítl a hledal jsem něco jiného.
Našel jsem je na youtube pod názvem
How To Build A SATA Hard Drive Switcher. Zde autor přepíná tři disky a vše zabudoval do staré 3,5 palcové disketové mechaniky.
Schema zapojení pro tři disky ke stažení je zde. Toto řešení mně nevyhovovalo, a tak jsem je upravil jen pro dva disky a vložil do rozšiřovacího slotu slim počítače. Na jednom disku ( ssd 60GB ) mám desítky s přístupem na internet a na druhém disku ( ssd 240GB ) mám fedoru 25 (s přístupem na internet)a windows XP, které nemají povolený přístup na internet a které provozuji bez antivirových programů. Používám programy, které existují už jen pro XP a pro novější verze buď neexistují, nebo se musí znovu koupit.
Realizace je určena pro ty, kteří mají základní elektrotechnické znalosti. (Pro případné zájemce je zde schema zapojení pro dva disky, rozpis součástek a ukázka zavádění systému GRUBem). https://preview.ibb.co/dkSLHa/sata_switch_schematic_2.jpg
upload images
https://preview.ibb.co/hrNRqv/P1020578a.jpg
upload images

Tyjo a to stale prepinas mezi ruznymi OS? Nebylo by lepsi pouzit na tohle virtualizaci?