Prehrivani Thinkpadu

Mam Thinkpad T520, Fedora 17, jadro 3.6.10-2.fc17.x86_64.
Teplota na procesoru bezne dosahuje pres 80 stupnu (nekdy az k 96) i pri minimalnim zatizeni (load average: 0.13, 0.31, 0.40 (4 jadra)).
Bezne se stava, ze nejakou dobu (treba hodinku, dve) po zapnuti se teplota drzi mezi 50 - 60 a v nejaky blize nespecifikovany okamzik zacne teplota stoupat a uz potom neklesne.
Mate nejaky napad, jak zjistit, co zpusobuje tohleto prehrivani?

Jakou máš grafickou kartu a jaké používáš ovladače? Je možné, že to může celé zahřívat ATI nebo nVidia, pokud běží na open-source ovladačích. Ty mají povětšinou špatný power management. Pokud by se CPU zahřívalo samo od sebe bez zjevné příčiny (vytížení ze strany systému), viděl bych to spíše na hardwarový problém.

Grafika je nejaka intelacka integrovana akorat (hadam, ze Intel HD Graphics 3000). Ze by to mohl byt hardwarovy problem me netesi…

To je divné. Ṕři té vysoké teplotě koukni na procesy. Pak zkusit update BIOSu (či zjistit zda máš aktuální zda máš aktuální)

Jen jesli to nebude nejaky tracker, updatedb nebo podobne. Ve Fedore jsou nektere procesy nastaveny ze se maji spustit kazdy den, pripadne nejpozdeji hodinu po zapnuti pocitace (viz /etc/cron.daily). Tyhle procesy by ale i na velkem disku meli behem nekolika (max. desitek) minut dobehnout. Pokud tam bezi neco jako prelink, updatedb, man-db a nechceji skoncit, muze tam byt neco shnileho. Stejne tak tracker (yum info tracker), ktery pousti tusim gnome a je to indexacni nastroj obsahu disku - uz si tu na nej stezovalo vic lidi.