přehrávání wma a asx

Dobrý večer,

nedávno jsem si nainstaloval FC7 po přidání repozitáře Livna mplayeru a pluginu pro firefox se mi povedlo rozjet veškerá multimedia, včetně windows formátů.

Takže jsem bez problémů přeharával například stanice z www.abradio.cz přes Firefox stejně jako ve Win

Bohužel jsem si nedal pozor při přerozdělování disku a jsem no, řekněme tam, kam slunce nechodí.

Vím, že jsem některé balíčky potřebné k rozjetí těchto formátů tahal z netu, nikoliv z repozitářů, ale už nevím odkud.

Budu vděčný za každou radu

Jack Hokus

Postup, ktery je zde v prirucce by mel byt plne dostacujici. Nevim co vic je potreba. Pokud by bylo, rad bych to vedel abysme to do prirucky mohli pridat.

Dobrý večer,

příručku jsem prošel, vypadá to, že problém je v mplayer pluginu pro firefox, pokud zadám adresu na příkazové řádce tak se soubor přehraje, ale pokud pouze kliknu na odkaz, tak se sice otevře okénko přehrávače, ale zvuk není slyšet

Jack Hokus

Možná zůstal v systému balíček pluginu pro výchozí totem. Zkuste odstranit totem-mozplugin: sudo yum remove totem-mozplugin

Dobrý den,

děkuju mnohokrát, ostranění pluginu pro totem zabralo, hraje to jako víno.

JH

Zdravim, řešil jsem něco podobného s přehráváním audio streamu ČRo. Z terminálu příkazem ‘mplayer -playlist http://www.play.cz/radio/cro2.asx’ to bylo v pohodě, ale ve firefoxu nic. Sice se objevil ovládací prvek asi mplayeru, ale zvuk nebyl slyšet. Zkusil jsem tedy opačný pokus než zde uvedený - odebral jsem mplayer i s pluginem pro FF ‘yum remove mplayer*’ a nainstaloval totem - ‘yum -y install totem totem-mozplugin’. No a co myslíte? Firefox už hraje! Jen jsem musel ještě ve FF nastavit u obsahu pro asx soubory ‘Použít Windows Media Player Plug-in 10 (compatible; Totem) (v aplikaci Firefox)’. Jen ještě dodám, že to bylo na F12, ale stejně se mi doma chová i F16 - tam odpoledne zkusím taky totem-mozplugin a doufám, že to pojede…
B.

Tak v F16 se ‘zázrak’ nekonal. Ve Firefoxu pod F16 se objevilo s mplayerem několik dalších pluginů (Rael player, Quick time, Windows media), ale ASX nepřehrajou. S totemem je to o trochu lepší, FF asx sice přímo nepřehraje, ale poklikáním na objekt přehrávače (pouze černé okénko) alespoň nabídne spuštění přehrávače, který asx už přehraje. Pluginy pro FF jsou tedy v tomto případě nedoladěné (možná úmyslně , je to přeci M$). Také v seznamu typu obsahu ve FF není pro ASX soubory již popis ‘Seznam skladeb MS ASX’ (v F12), ale pouze nějaký trochu matoucí popis obsahující pojem ‘stream’. Spustit přehrávání příkazem z terminálu je bez problému.