přehrávání DVD a kodeky

Dobrý den, poradí někdo úplnému začátečníkovi ( to znamená podrobně) co a jak je třeba nainstalovat aby Totem přehrával “klasická DVD”. Přehrávač Totem, Fedora v 6. Díky.

Uff - verze Fedora 6 je snad starší než já sám :). Díval jste se do naší příručky? Je zda kapitola o multimediích[/url], která by měla fungovat i pro Fedoru 6. Pouze bych ještě doplnil, že je třeba přidat repozitář [url=http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:instalace_aplikaci#pridani_repozitare]livna. Tam asi chtělo přepsat v řetězci “http://rpm.livna.org/livna-release-9.rpm” číslo 9 na 6 - nejsem si ale jist (a celkem o tom pochybuji), že repozitář pro verzi 6 bude ještě někdo podporovat.

Jinak bych Vám doporučil, pokud Vám to připojení pouze trochu dovoluje, stáhnout nejnovější verzi Fedory a z lehka pročíst výše zmiňovanou příručku.

Macky

Přečtěte si (podrobně) zdejší “Příručku uživatele” a místo verze FC6, která je už dlouho nepodporovaná, zvolte raději aktuální FC9.

Již jsem to rozjel, předtím mi tam asi chyběla ta správná livna :slight_smile:
Vyvinul se z toho další dotaz, comp. je již stará šunka a tak Xine vydá hlášku, že je příliš velký počet frames a nebo přetížený comp. Nemohu nějakým nastavením Xine systému ulehčit (třeba na úkor kvality obrazu) aby to hrálo plynule?

Možná zkuste raději Mplayer - svého času jsem bez vážnějších problémů přehrával DivX a DVD na konfiguraci AMD K6 500 Mhz, 256 MB, Riva TNT…


mplayer -y instal mplayer

Podrobný návod získáte pomocí


info mplayer

Macky