Přehrání mp3 ve F23 LXDE

Nahral jsem si místo F23 gnome, pro mne přijatelnější prostředi LXDE. Chtěj jsem si přehrát nějaké mp3, ale ticho. Domníval jsem se, že je chyba v nastavení a zapojení repro, ale obyčejný wav se přehraje. Nechce se mi všechny mp3 převádět na wavy a potom mazat. Je to v tom, že fedora podporuje jen legalní soft, nebo mi chybí něco doinstalovat. (O kodecích na filmy nehovoře, nevím, kde už hledat). Díky za radu.

Fedora ve výchozí instalaci MP3 skutečně nepřehraje, je to kvůli patentům. Nicméně přidání kodeků je docela jednoduchá záležitost, stačí přidat jeden repozitář a nainstalovat několik balíčků:
http://wiki.mojefedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:nekomercni_aplikace_multimedia#instalace_multimedialnich_kodeku

Nevím, v čem tu hudbu přehráváte. Většina přehrávačů už běží na GStreamer 1.0, v jejich případě sedí jména balíků, jak je uvedeno v návodu. Pokud ale přehrávač běží stále jen na GStreamer 0.1, je potřeba nainstalovat pluginy pro něj. V tomto případě jsou názvy stejně, jen se z nich odstraní 1 za gstreamer.