pppd

dobry den, nainstaloval som si fedoru, ale pred tym ako ju pustim na internet musim nainstalovat pppd, kppp mi s nim vypisuje problemi a prikaz pppd v konzole neexistuje, a pripajanie na internet v kubuntu som mal pppd call edge, skrypty som uz skopiroval, uz len pppd nemam. odkial sa da stiahnut? diki, google mi hadze iba ppp, to d si vobec nevsima. dik

K tvému problému:

  1. Google občas nachází podobná slova (lišící se diakritikou nebo jen různé způsoby zápisu téhož. Pokud ti nachází “ppp”, ale ty hledáš “pppd”, tak před hledaný výraz dej znaménko +. Potom ti najde opravdu jen pppd a nic jiného.

  2. V tvém případě to ovšem není potřeba. To “d” na konci totiž znamená démon a u linuxových programů je běžné, že démon (služba) se jmenuje “programd”, kde za “program” si dosaď libovolnou službu. V tomto případě se jedná o program “ppp” a “pppd” je jen démon.

  3. Kde to stáhnout - napiš

yum install ppp

nebo to udělej normálně přes pirut a stáhne se ti i ten pppd (protože je to v podstatě to samé). Toť vše :slight_smile:

ale nemam pripojenie na internet cez linux kym nenainstalujem pppd, bez neho sa na internet nedostanem…(priklad: chcem si spravit rucku na sekeru, ale ked nemam sekeru tak si newiem, ale ked budem mat rucku, budem si ju vedet urobit… jednoducho nemam kde zacat :cP)

No jo vlastně :slight_smile:

Tak si vyber třeba tady: http://sunsite.mff.cuni.cz/MIRRORS/fedora.redhat.com/linux/releases/7/Everything/i386/os/Fedora/

Pokud mas kompletni instalacni DVD muzes pouzit ppp z nej. Neco jako:
rpm -Uvh /media/Fedora\ 7\ i386\ DVD/Fedora/RPMS/ppp*.rpm

Nebo si podle prirucky z DVD vytvor repozitar a muzes pouzivat i yum install ppp.:slight_smile:

mam len live CD, to som nainstaloval, nemam DVD napalovacku, takze DVD by som stahoval zbytocne. asi uz mam ppp nainstalovane, ked kliknem nanho dvakrat, tam mi to vypise ze je to nainstalovane, ale konzola mi pise prikaz nenajdeny ked napisem ppp alebo pppd, tak co mam robit aby mi ten prikaz fungoval? potrebujem by fungovalo pppd call edge, script edge je nakopirovany tam kde ma byt(/etc/ppp/…).

A to “nanho” je co? Balik .rpm? A jak se presne jmenuje? Zkousel si pppd pustit jako root?

skusal som spustit pppd ako root, ale zbytocne, prikaz nenajdeny.
vola sa pp-2.4.4-2.i386

Tak bud ten balik nemas nainstalovany
rpm -qa |grep ppp
Pokud to nic nevypise pak
rpm -Uvh /cesta/k/ppp-2.4.4-2.i386*.rpm
soubor je soucasti tohoto baliku a je v /usr/sbin/pppd

nebo se neumis prihlasit jako root
su -

Uz si si vyriesil ten pppd edge? Mne to beha bez problemov.