powertop USB spotreba

Ahoj,

Docela se mi povedlo dosahnout rozumne spotreby energir na macku, ale porad mi tam zustava tato polozka:

1.84 W 100.0% Device USB device: Apple Internal Keyboard / Trackpad (Apple Inc.)

Netusite nekdo jak tu potvoru “uspat”?

Dekuji

Nepis na klavesnici? :slight_smile:

Dobra rada na zlato :).

Normalne to ma vypadate takto (muj druhy notebook):
2.8 ms/s 178.5 Interrupt PS/2 Touchpad / Keyboard / Mouse

Skoro 2W se nezda, ze je moc, ale vzhledem k tomu, ze podle powertop mam spotrebu 12 - 15 W pak 2W znamena docela hodne minut navic.

Mozna nejaka nekonzistence pri kalibraci powertopu, zkusil bych to prekalibrovat.

NIcmene USB klavesnice a mysi maji implicitne vypnuty auto-suspend historicky kvuli problemum s implementaci PM. Pokud to tato klavesnice korektne podporuje, muzete to zkusit zapnout, minimalne to pak nebude ukazovat 100% vyuziti. Nejjednodusi jak to povolit, je pomoci powertopu na karte tunings. Perzistentne pak pomoci nastroje powertop2tuned a editaci (odkomentovanim odpovidajiciho radku) ve vyslednem souboru.

Jo budes si moct vybrat mezi klavesnici na ktere se neda psat a klavesnici ktera zere baterku.

Odbocka: Muj nazor je, ze kavesnice na USB jsou nestesti. A dneska uz ani stolni klavesnice casto kuli cene neobsahuji PS/2 radic, takze se do PS/2 nedaji pripojit ani pres redukci.

Covex:
Hahaha no jo no, ale chtel jsem se zeptat nes se smirim :).

yarda:
prekalibrovano furt to same. A bohuzel zadny z tunable parametru to nezmenil.

Jenom pro info.
Spustil jsem tuned profile powersave a kdyz bych vypnul wifi (driver bohuzel nema powersave mod) tak jsem pod 10W a klavesnice se ani nedostane do seznamu.