Pomoci s prenosem souboru

Zdravim mam takovy problem ktery potrebuju vyresit.Potreboval bych presunout, rozdelit 1000 souboru na 1/3 a prenest ze serveru na 2 jine servery.Takze mam slozku files a v ni je 1000 souboru ty nejak rozdelit na 3 casti shodne velikosti a ted 1 cas nechat na puvodnim serveru a ty 2 ostatni casti presunout na ty zbyle 2 servery.Tedka to co nevim, jak je rozdelit a potom presunout aniz bych to musel delat manualne.soubor po souboru.Je to orisek zkousel jsme scp -r a to funguje dobre ale jen s jednim souborem nebo adresarem.

Predem Dik moc

No neco pro inspiraci melo by to fungovat, ale
moc jsem se s tim neparal takze tam nejsou vubec chytane chyby coz by mohlo byt dost neprijemne v pripade ze jsou soubory dulezite :).

#!/bin/bash

cesta kde jsou soubory pro rozdeleni

CESTA=“soubory”

cesta do docasne slozky

CESTA_TMP="/tmp"

smycka prochazi adresar soubor po souboru

for SOUBOR in $( ls ${CESTA} ); do

spojeni cest

CESTA_ALL="$CESTA/$SOUBOR"
CESTA_TMP_ALL="$CESTA_TMP/$SOUBOR"

zjisteni velikosti

VELIKOST=stat -c%s "$CESTA_ALL"

zjisteni tretinove velikosti

TRETINA=$((VELIKOST/3))

rozdeleni souboru do TMP adresare se stejnym nazvem + aa, ab a ac

split $CESTA_ALL -b $TRETINA $CESTA_TMP_ALL

nejake to kopirovani kam je libo

scp ${CESTA_TMP_ALL}aa
scp ${CESTA_TMP_ALL}ab
scp ${CESTA_TMP_ALL}ac

smazani puvodniho souboru

rm $CESTA_ALL

smazani rozdilu

rm ${CESTA_TMP_ALL}aa
rm ${CESTA_TMP_ALL}ab
rm ${CESTA_TMP_ALL}ac

done

Metoda pro “klikace”
Pustim “mc”, oznacim vsechny soubory v adresari pomoci klavesy “", tim zjistim velikost, vemu kalkulacku, vydelim 3, odznacim vsechny soubory "”, na zacatek seznamu souboru, klavesu insert drzim tak dlouho dokud velikost oznacenych souboru neni odpovidajici 1/3. Tab/F9/shell spojeni, napisu login@server1, heslo a F5 kopiruju. Po skoceni TAB a opet drzim insert dokud nemam velikost 1/3 atd. :slight_smile:

aha ja jsem to spatne pochopil. Ja myslel ze chce jedntlive soubory rozdelit na tretiny. Prislo mi to divne proc by jsi to chtel :))).

OK dik moc uz to mam vyreseno pomoci scp -r :slight_smile: