Pomalý Bluefish ............

Používám bluefish - výborný editor, ale extrémě pomalý. Na stránkách píšou jak je superrychlý, ale je to hrůza a děs. Taky se mi nezdá, že by mohl být textový editor tak pomalý, když mnohem složitější programy jedou jak z praku. Netušíte kde by mohl být problém?

Já Bluefish používám také a je celkem rychlý - úměrně rychlosti méno PC (1GHz Athlon, 1GB RAM, 32MB grafika…).
Zkuste se při práci s tímto programem podívat, který proces využívá nejvíce paměti a vykonu procesoru.
Používáte RPM balíček nebo jste jej kompiloval? Jestli je instalovaný z RPM balíčku, zkuste jej odinstalovat a zkompilovat.

Mám skoro stejnou konfiguraci, ale 2GB RAM, takže by to mělo být v pohodě. Ještě kompilovat neumím, ale zkusím se to odněkud naučit. Díky.

zdravim, hmm…mam stejny problem, ve FC4, mi to jelo v pohode, tedka ve FC 5 , Bluefish ver.1.0.5, je celkem pomaly, teda spustit se sputi hned, program je hbity, pokud se jen tak preklikava v zalozkach, ale kdyz si chci otevrit uz nejakou udelanou stranku, a chci jen neco opravit, tak cekam i 3 minuty nez se ten zdrojak nacte. configurace 1,8 G P4, 1G ram,ATI 128 MB.

A nezkouseli ste nainstalovat starsi verze bluefish? Zkuste dat “strace bluefish” a kouknout jesli se to pri nahravani souboru nesnazi delat nejake nesmysly treba se siti (vypise se vam desneho balastu… nevim zda to k necemu bude).

Zkuste quanta plus pro kde, pouzival jsem bluefish tak rok, ale uz bych to nevymenil ani za mak :wink: