poinstalacne problemy s F7

dobry den, som sa po dlhom vahani vcera rozhodol preinstalovat moju FC6 na F7 a narazil som na niekolko problemov.

  1. po prvom spusteni nenaskocili X-ka
  2. nefunguje mi pripojenie na net.

Takze ak mozem poprosit zaujimalo by ma ako spravit pripojenie na net, o Xka sa nejako postaram po instalovani ovladaca, ale bez netu tazko.
Na net sa pripajam priamo cez Lan.

Dakujem za rady.

Dryo

A jak spravit letadlo byste vedet nepotreboval? Musite nam poskytnout iformace, kdyz nic jineho tak aspon podle http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:diagnostika#jak_hlasit_problem_a_zadat_o_radu
ve vasem pripade bych jeste uvital vypis ifconfig. Ze by jen tak zniceho nic nefungovala sit pres ethernetovy kabel mi prijde divne. V F7 je ale networkmanager ktery dokaze kouzla.

Dobry den, ospravedlnujem sa za svoj predchadzajuci stupidny prispevok.

Instalaciu F7 som robil presne podla prirucky, a to niekolko krat, avsak problemy su stale rovnake. Po prvom spusteni systemu nenaskocia X-ka, to som vyriesil prepisanim Xorg.conf kde som zmenil rozlisenie na mensie. Dalsim problemom. ktory neviem vyriesit je ze proste pripojenie na internet cez ethernetovy kabel proste nefunguje. Vypis ifconfig pise. ze prikaz nenajdeni.to iste je aj s prikazmy lscpi,lsmod. takze niesom schopny vam dat info ktore potrebujete. Avsak napisem tu aspon co za stroj to mam. Je to NB acer aspire 5101 ANWLMi, procesor amd64,grafika ati x1300, sietova karta je realtek. ak potrebujete vediet este nieco napiste a dodam.

Dakujem

Prikazy je potreba spoustet jako uzivatel root, jinak “nefunguji”.
V terminalu zadejte “su - root”, heslo a pak ty prikazy uz urcite najde.

Dobry den covex,
zadané príkazy nefungujú ani pod rootom. neviem z akého dovodu ale jedina moznost ako sa pripojit na siet je ak nainstalujem F7 z live cdcka, co mi pride celkom divne a aj tak je to pripojenie neuveritelne pomale, asi len 1/20 s toho ako je normalne, tak ja uz ozaj neviem. System nie je mozne ani aktualizovat, pretoze yum vypise hlasku ze mam skontrolovat propojenie na net. Uvitam akekolvek nápady ako to vyriesit. Dakujem

To mate asi prvni linux na svete kde nejsou… achjo.


[xxx@plechovka ~]$ su - root
Heslo:
[root@plechovka ~]# ifconfig
eth0      Link encap:Ethernet  HWadr 00:04:75:B4:DF:CB
          inet adr:192.168.1.22  Všesměr:192.168.1.255 Maska:255.255.255.0
          inet6-adr: fe80::204:75ff:feb4:dfcb/64 Rozsah:Linka
          AKTIVOVÁNO VŠESMĚROVÉ_VYSÍLÁNÍ BĚŽÍ MULTICAST  MTU:1500  Metrika:1
          RX packets:8669238 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:3195698 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          kolizí:0 délka odchozí fronty:1000
          RX bytes:2865473035 (2.6 GiB)  TX bytes:1883659288 (1.7 GiB)
          Přerušení:9 Vstupně/Výstupní port:0xc000

lo        Link encap:Místní smyčka
          inet adr:127.0.0.1 Maska:255.0.0.0
          inet6-adr: ::1/128 Rozsah:Počítač
          AKTIVOVÁNO SMYČKA BĚŽÍ  MTU:16436  Metrika:1
          RX packets:9960 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:9960 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          kolizí:0 délka odchozí fronty:0
          RX bytes:68448046 (65.2 MiB)  TX bytes:68448046 (65.2 MiB)

[root@plechovka ~]#

Zatraceny smajliky…