Po upgrade na F23 problikává video na fullscreenu - vyřešeno (samo od sebe)

Vážení přátelé,

jak je v názvu tohoto vlákna, tak to se děje jak v prohlížeči (FF44), tak třeba i v přehrávači videa (Kaffeine 1.2.2).
Při upgrade jsem i při svém zoufalém stavu svého anglického jazyka pochopil, že tam překáží jakýsi balíček (mám pocit, že měl v názvu “python”; ten jsem odstranil.).
Hned po upgrade samotném se při pokusu o spuštění KDE objevila jen černá plocha s myší, nic dál se nedělo => restart do GNOME. Pak, po čase, jsem se s tím rozhodl začít něco dělat (GNOME se jevilo pro dlouhodobé užívání jako uživatelsky nepřátelské - chápu, že je to věc zvyku, nic jiného) - hle najednou se KDEčka samy rozjely! (Proběhlo několik updatů).
Teď se rozhodlo zlobit to video, a nejen to. Při minimalizaci okna a opětovném pokusu o jeho otevření se děje totéž, monitor trhaně poblikává, ale jakžtakž jede. Stejně se to chová při použití Video na youtube na fullscreenu je ale naprosto nepoužitelné.
Nevím. Na HW chybu (i když jsem mezi tím rutinně čistil stl.vzduchem střeva compu) to nevidím. Hned potom comp chodil ještě týden bez problémů. Myslím si na nějakou nepovedenou aktualizaci; ta teď stíhá jedna druhou…

Ahoj,
ten problém s nenabíháním Plasmy je známý, při prvním spuštění nenaběhne, při druhém už ano. Druhý je s největší pravděpodobností problém v ovladačích, případně kombinance Plasmy a ovladačů. Plasma má v poslední době docela dost podobných problémů.
Bohužel kvalita posledních vydání KDE Plasma není zrovna ukázková. S jinou distribucí si člověk nepomůže, nadávají na to uživatelé openSUSE, Kubuntu,…
Reálně máš dvě možnosti: počkat, až to vývojáři KDE vyřeší, nebo vyzkoušet jiné prostředí. Pokud ti nevyhovuje GNOME, můžeš zkusit GNOME Classic (stejné rozložení jako GNOME 2) nebo třeba Cinnamon.

Je to blázinec, teď (proběhla zas nějaká aktualizace) se to tváří mravně a nebliká. Jj, widlaři maj prostředí jen jedno a nemaj důvod remcat jak my, v rozkvetlé louce, plné květnatého výběru :smiley: Kup nebo táhni & kup a táhni!
Božínku, jak já jsem rád, že jsem se dostal do té správné společnosti!!!
Ještě chvilku posečkám a dodám atribut “vyřešeno”.

A nebude to spis kombinaci KDE a Wayland? Nebo KDE porad bezi na X?

KDE pořád běží na X, podpora Waylandu je tam ještě hodně experimentální.

Taky mi to dělá, ale ne pokaždé. Ale když to začne dělat, tak se prostě odhlásím a nastartuju novou relaci a zase je vše v pořadku. Bohužel nevim proč to dělá.

Jak jsem psal, update stíhá update, u mě už dobrý.

Update stíhá update, po dnešním se problémy vrátily v plné síle.

Pokud se to po nejaku update prokazatelne zlepsilo a po jinem zhorsilo je to to nejlepsi co muze byt, protoze tak se da snadno identifikovat co to zpusobilo. Jinak je to obvykle mnohem horsi.

No, právě! Ale den po mém předchozím příspěvku se to zas zbláznilo (no ale tak, že po přepnutí videa na youtube na fullscreen => blikalo => zpět na poloviční velikost videa zmizelo z Firefoxu všechno, zbylo jen to okno s videem a když jsem jezdil myší okolo, tak se FF postupně doplňoval jak v nějaké hře pro hodně malé děti)
a já mám pocit, hraničící s jistototou, že od té chvíle už žádný update neproběhl a teď je to zas z ničeho nic v pořádku. GRRR.
Začínám se bát, že to snad může být HW chyba. To stejný se mi stalo po historické migraci na Linux (děkuji
http://www.tachec.org/ ) s DVD mechanikou a já donekonečna řešil problém se SW.
Uvidíme, ještě se nikdy nestalo, aby to nějak nedopadlo. Díky přátelé.

Tak po updatech se to občas ještě objevilo, ale obvykle se to samo srovná (nebo po updatu, jména balíčků nesleduju, takže netuším). Kdyby to byla HW chyba, tak se bude zhoršovat až do nefunkčna, což se zjevně neděje. Na compu teď jede video ve fullscreenu víc než 12hod denně (přichcíplé děti na prázdninách) a zatím dobrý. Dávám že jako “vyřešeno”