Po instalaci fedory 12 problém s hibernací ve WIN7

Ahoj,
dříve jsem měl nainstalované jen win7, hibernace ve win mi fungovala skvěle, ale po instalaci fedory, mně funguje jen hibernace ve fedoře, nevíte někdo prosím, kde by mohl být problém?

Pokud jsou oba systemy nainstalovany uplne oddelene, tak to nedava moc smysl. Stavat by se to teoreticky mohlo v pripade, ze win7 pouziva k ulozeni uspaneho stavu nejaky oddil disku, ktery si pri instalaci fedory smazal. Co ja vim, tak windows ale vzdy pouzivali hibernaci do souboru. Ja jsem se ale nedostal jeste ani k Windows Vista, natoz 7, takze se zkus podivat do nastaveni hibernace ve Windows jesli se tam neda neco nastavit. Co tam nastavit se ale zeptej spis nekde na windowsim foru.

Tak před instalací fedory, mně hibernace fungovala, tudíž ve win je vše správně a instaloval jsem na nový oddíl. Divné…

zmensoval si oddiel Windowsu, alebo si mal disk rozdeleny uz pred instalaciou prveho systemu (typicky prave Windows)?

skus vypnut hibernaciu, zmazat subor hiberfil.sys (napr. z fedory, ak to pojde) a vo Win zasa podporu hibernacie zapnut.

Ahoj,
oddíl jsem měl připraven. Instaloval jsem první win7. Smazání a vypnutí hiberfil.sys nepomohlo:-(

@haresta
Hibernace ve Windows 7 nefunguje pokud pouzivas grub na natahovani F12 nebo W7. W7 disk nebo oddil (partition) musi byt aktivni aby fungovala hibernace. Jedine reseni co jsem videl je pouzivat jiny boot manazer, napr “grub4dos” nebo “easybcd”.

Tady je navod v anglictine. Pokud to potrebujes prelozit dej vedet a ja to zkusim tak aby to davalo smysl.

http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/w7repair/thread/030ba6d6-d6a2-4d76-875e-78a1fe7b929d

step1) reinstall the windows boot loader. either through a startup repair or if that gets stuck you need to make the windows partition or HD active then run the startup repair. (I read up on the web how to do it using diskpart) http://support.microsoft.com/kb/300415.

step2) run easybcd you will have to get the beta versions in order for it to work on windows7.

step3)add a startup an entry for linux using either the grub2 installer in the easybcd menu or the grub legacy driver I forgot which one worked. (for Fedora you must click the checkbox that says "Grub isn’t installed to the MBR/bootsector!!!).

Dalsi navod je:

http://fedorasolved.org/Members/rasker/dual-booting-fedora-windows-xp-vista-already

Ja osobne hibernate we Win nepouzivam protoze vsechnu praci delam ve F12 a Win pouzivam jenom na hry. :slight_smile:

Zatim
FL

Tak to teda ziram… co to je zase za MS vynalez???

ahoj. Postupoval jsem podle navodu, ale zasekl jsem se u prvniho bodu. V win7 jsem zmenil systemovy oddil na aktivni. Provedl jsem opravu z instalacniho disku win7 a po restartu nejsem schopny se dostat ani do win7 ani do fedory.
Mohl by mi nekdo prosim poradit? thx.

Muzes sem zkopirovat podle jakeho navodu si postupoval? V predchozim prispevku jsou tri odkazy…

Ano ano, muze za to W7 znama chyba … ale me nastesti nezajima, jinak dobry boot manager je tez GAG a gruba pak muzes dat k part. linuxu …

koho znám neměl žádný problém, co se stane když se něco bude dít?