Po instalaci Compiz bila obrazovka

Ahoj vsem, Tady jsem nasel neco o intalaci Compizu (http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:gnome&s[]=compiz)

Nainstaloval jsem si postupne: Compiz (ten uz v os byl)
compiz-manager
fusion-icon compiz-fusion compiz-fusion-extras ccsm (compiz fusion) (pridal jsem si spoustec pro compiz fusion po startu, dle navodu)

Nejak to nefungovalo, asi jsem spatne neco nastavil a tak jsem balickAhoj vsem, Tady jsem nasel neco o intalaci Compizu (http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:gnome&s[]=compiz)

Nainstaloval jsem si postupne: Compiz (ten uz v os byl) compiz-manager fusion-icon compiz-fusion compiz-fusion-extras ccsm (compiz fusion) (pridal jsem si spoustec pro compiz fusion po startu, dle navodu)

Nejak to nefungovalo, asi jsem spatne neco nastavil a tak jsem balicky odzadu postupne odebral… Po restartu jsem dal nainstalovat Compiz (zmizely vsechny ramy oken, zavrit, minimalizovat…) Zapl terminal a zadal: yum -y install compiz-gnome a pridal spoustec po spusteni pro moje sezeni (viz navod) restart… Po prihlaseni memo uctu vsak problikne moje tapeta na plose a pak uz je jen vsechno bile. y odzadu postupne odebral… Po restartu jsem dal nainstalovat Compiz (zmizely vsechny ramy oken, zavrit, minimalizovat…) Zapl terminal a zadal: yum -y install compiz-gnome a pridal spoustec po spusteni pro moje sezeni (viz navod) restart… Po prihlaseni memo uctu vsak problikne moje tapeta na plose a pak uz je jen vsechno bile.

Problem z části vyřešen, vše jsem odebral přes roota (aplikace: Yum extender)
Mám nainstalovány tyto balíky:
ccsm, compiz, compiz-fusion, compiz-fusion-gnome, compiz-gnome, compiz-manager, compizconf-python, fusion-icon, gnome-compiz-manager, gnome-compiz-manager-devel, libcompizconfig

Pokud kliknu na "Compiz Fusion Icon (aplikace -> systémové nástroje)
Opět to samé: bílá plocha… musím restartovat x-server

Pokud si spustím “manažer nastavení kompizu” a cokoli změním, na nic nereaguje… (např zapnutí/vypnutí krychle)

Jediné co funguje jsou “efekty desktopu” (systém -> volby -> vzhled a chování)

Pokud spusímt “GL Desktop” (systém -> volby -> vzhled a chování)
Vypíše to toto:
Nastala chyba při nahrávání nebo ukládání informací o vašem nastavení pro gnome-compiz-preferences. Některé volby vašeho nastavení nemusí fungovat správně.

Detaily:
Chybný typ: Očekáván seznam, obdrženo string
Chybný typ: Očekáván seznam, obdrženo string
Chybný typ: Očekáván seznam, obdrženo string

Nezapnul sis nahodou repozitar “rawhide”? Jinak si nedovedu vysvetlit jaktoze ti tam takle strasi. Ovladac grafiky mas nainstalovany? Zkus vytvorit noveho uzivatele a prihlas se na nej, jesli mu to pres System/Volby/Vzhled a chovani/Efekty desktopu blbne taky.

Musis rozlisovat Compiz a Compiz Fusion. Prvni se nastavuje pres managera nastaveni compizu a druhy pres ikonu compiz fusion - jsou to dva ruzne okeni managery. Compiz je ve vychozi instalaci a pokud funguje ten, je mozne uvazovat o compiz-fusion.

Pokud si nastavit “desktop effects” a odinstalujes compiz (fusion) odinstaloval sis spravce oken a vysledek jsou okna bez ramecku atd.

Repozitar urcite ne, zapinal jsem jen jeden a ten se jmenoval uplne jinak (bylo to pro stazeni kodeku, podpory prehravani DVD -> dle prirucky)

Ano, ano :slight_smile: presne tak jsem postupoval, ten vychozi fungoval bezvadne, otaceni krychle, gumova okna, ale vic toho neumel.
Tak jsem doinstaloval Compiz Fusion, no pridal po spusteni, jak je uvedeno v prirucce, a ejhle po restartu bilo jak na Vanoce :slight_smile:

Pak jsem tedy postupoval obracene, ale bohuzel odebral kompet vse, ale jiz jsem to doinstaloval z5 a puvodni “gumova okna” a krychle zas funguji.
K tomu jsem pridal i balicek Compiz Fusion, (uz jsem ho nepridal, aby se spoustel po spusteni) a klikl na nej rucne… a zas Vanoce hadr :slight_smile:

Jinak OS bezi na notebooku HP nx6110 (int grafika Intel), podotykam ze pod Ubuntu HH Compiz Fusion běhal bez problemu (takze by to tam melo jit)

A k tomu novemu uctu to jsem zkousel a normalne to maka tak jak ma…

Edit:
Zkusil jsem se přihlásit jako root, šel jsem do GL desktop, ta samá chyba. (povolil jsem použití GL desktop)

Pak jsem se odhlásil, znovu jsem se přihlásil na svůj účet (předtím jsem ho nechal běžet jen jsem se přepnul do už. účtu root)
Jaké ale bylo překvapení když jsem měl všechny okna bez rámů, křížků, minimalizování…, pokud jsem GL desktop dal na disabled.
Najednou vše naskočilo…

To menu GL desktop vubec nepouzivej. Vim, ze jsem s tim taky zapolil, a proto jsem do prirucky napsal postup, ktery mi fungoval. Pokud se neco v posledni dobe zmenilo tak bohuzel nevim, co je za problem. Spoustel jsem ho vzdy jen pres ikonu v menu. Ted uz ho nemam, s tim puvodnim si vystacim - plameny na obrazovce holt nepotrebuji :).

Tak jsem to ted zkousel na jinem pocitaci - presne podle prirucky jedine co jsem udelal
yum -y install fusion-icon compiz-fusion compiz-fusion-extras ccsm
a z Aplikace->Systemove nastroje->Compiz Fusion icon a vsechno bezi jak ma.

Mám podobnej problém.
Nainstaloval jsem ovladac na grafiku polde návodu (pro nvidii Go 7300 - yum -y install kmod-nvidia-96xx)
Po zadání “glxinfo | grep -i render” mi to napsalo “direct rendering: Yes” a jeste jeden radek, ale na tom uz nevim co bylo napsano.
Při zapnutí Compizu: Systém ? Nastavení ? Vzhled a chování ? Desktop Effects jen bílá obrazovka
Predtím jsem mel Ubuntu a tam mi to fungovalo bez problemu ale uz si nepamatuju jak jsem to nastavil.

go 7300 je tak stara karta ze je potreba instalovat ovladac rady 96xx? Koukam do http://us.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/100.14.19/README/appendix-a.html a me teda prijde ze si nainstaloval spatny ovladac.

mam na jednom PC 6600gt a na druhem 7700 a pouzivam kmod-nvidia.