Pidgin po prihlaseni

Zdravim,
mam problem s Piginem ve F15x64. Po spusteni notebooku hlasi pidgin “cekani na pripojeni” ale nikdy se nepripoji (ICQ+Facebook chat). Musim zakazat a povolit oba ucty, pote se hned pripoji. Tusi nekdo kde je chyba?

Zkus program spustit z terminálu, možná do něj vypíše důvod, proč se nedaří spojení. U ICQ se čas od času objevují problémy, protože se občas mění a není dostupná jeho specifikace. Facebook chat je tuším založen na Jabberu, takže ten by problém dělat neměl.

Jestli to nebude spis tim, ze pidgin zatvrzele vyzaduje funkcni NetworkManager, podle ktereho detekuji ze je sit pripojena. Nekde jsem o tom neco cetl… mohl by to byt i tvuj problem.

pakanek: Klasicky ICQ problem (ktery dobre znam z Ubuntu - napriklad obcas funguje s povolenym SSL, obcas ze zakazanym a pod.) to neni, protoze kdyz zakazu a povolim ucet, hned jsem online… Proste se jenom nepripojit po startu systemu.
covex: NetworkManager se zda byt ok, sit funguje bez problemu. Musel jsem rucne doinstalovat bc43-fwcutter (nazev mozna neni uplne spravne) a zkompilovat si ovladac wifi, od te doby ale wifi uz jde, jediny problem je pri odstranovani starsich jader, musim nejdrive odstranit driver pro ono jadro a az pak samotne jadro.

Jde o to, ze pidgin detekuje ze si online pomoci NM. Pokud z nejakeho duvodu neni spojeni, ktere pidgin potrebuje v NM aktivni v dobe startu pidgina, muze se stat, ze tento zustane offline… neco takoveho.

Tak jenom abych to uzavrel, spravilo se to nakonec samo. Bud to poresil nejaky update, nebo nevim:-)

Samo to asi nebude, jen si nebyl jediny kdo mel ten problem a prisla oprava s nejakou aktualizaci (nejspis NetworkManageru). To ale neznamena ze se to zase nerozbije :).