Par problémů s Fedorou 8

Troufam si tvrdit, ze textove rozhranni je nejgenialnejsi vec linuxu a unixu vubec. S tim co poskytoval pred mnoha lety DOS se to neda srovnavat. Graficke rozhranni je pro nektere ukony hrube nefektivni. Velmi rychle to poznate prave v okamziku kdy se neco rozbije a potrebujete se vzdalene podivat na at uz svuj desktop nebo server. Zkuzte si po modemu se spatnym signalem tahat RDP nebo VNC. Osmihodinova prace s RDP i pres slusnou linku je slusne psychicke vypeti.

Pokud mate nejaky problem s tvarem rozliseni na obrazovce, pak zkorigujte bud monitorem a nebo pouzijte programek xvidtune, vyladdte obraz a pak si nechte vytisknout tzv. “modeline” coz je radka s parametry pro umisteni a rozmery obrazu pro vas konkretni pripad. Tuto radku pak pridat na prislusne misto do xorg.conf a bude se vam takto obraz nastavovat pri kazdem startu. Modeline se umistuje tusim do sekce monitor ale overte si to pripadne jeste hledani na netu.

Nedá mi to, ale musím reagovat.

Z vašich příspěvků jsem měl dojem naprosté nasranosti, kterou jste si vypisoval tady na fotu. Zkusil jste se někdy zamyslet nad tím, že né jen váš čas je drahý? Covex se tady stará o lidi jako o tupce a vy mu nejste ani ochoten napsat/poslat to, oč vás Xkrát žádal. Tím myslím např. configy a logy.

Nemluvě o tom, že by váš problém pravděpodobně vyřešilo to, kdyby jste věnoval 10minut svého života čtení příručky namísto toho, aby vám ji tady covex znovu vypisoval.

To, že jste nepronikl do textového režimu linuxu jen ukazuje na vaši neochotu se něco učit a věnovat tomu čas. Zkuste linuxu a jeho základům věnovat aspoň jeden víkend. Zajisté pochopíte kouzlo příkazového řádku.

Nejsem nasraný, jen tady taky nesedím 24hodin denně a nemůžu vědět co přesně po mě kdo chce… Já jsem tu příručku četl, udělal jsem vše, co tam bylo psané, zkontroloval jsem balík, podíval se do nastavení, vše OK… když jsem provedl instalaci podle příručky, naskočilo mi ještě horší rozlišení než jaké bylo předtím. Pokud bereme v úvahu že práce na takovémto monitoru vzbuzuje po pár hodinách mírnou nenávist k linuxu, tak jsem se snažil tyto názory potlačovat pokudmožno co nejvíce to jde…
Když se podíváme na linux z druhé strany, lhal bych, kdybych říkal, že windows je naprosto k ničemu. Windowsy mají podporu jak uživatelskou, tak i softwarovou. Když něco hledám a potřebuju najít program podle mého, tak to trvá 5x déle než na windows. Start systému mi taky nepřijde zrovna svižný, ale na druhou stranu si říkám že jedině linuxem dokážu vybít ten Windowsácký globální klín, který je 98% na trhu…
Třetí věc je ta, že potřebuju něco rychle vyřešit a proto se obracím na komunitu. Celkem jsem si zamiloval za ty léta, jak se najdou chytrolíni, co periodicky na každý dotaz uživatele vkládají link na nějakou encyklopedii, které lidi rozumí jako koza petrželi (mnohdy i oni). Jako linuxovému novorozeněti mi přijde příručka v některých částech mírně nesrozumitelná a než abych zlikvidoval systém a zase 2 dny to instaloval a aktualizovat, tak se raději zeptam :wink:

Mohu se zeptat, v které konkrétní části Vám přijde Přiručka nesrozumitelná?

Macky

Myslim ze to zacina byt zbytecne plamenne.

Pokud vam neco v prirucce prijde nesrozumitelne nebo tam neco chybi, mate moznost to v ni sam zmenit. Staci se zaregistrovat do wiki a obsah prirucky upravit.

Ono se špatně vrací a popisuje něco, co jsem už pochopil. Ale stačí, když si někdo z Vás vzpomene na svůj přechod z Windowsů, na kterých Vás celý život vychovávali na linux :wink:
Myslím že jste příkazdy taky brali jako něco CTRL+C, CTRL+V, nikoliv jako smysluplný příkaz pro systém a když neudělal to co bylo psané na papíře, tak jste se stavěli na hlavu…
Umění si to přiznat