Pár otázek k silverblue -instalace sw a aktualizaci

Dobrý podvečer,
zkouším Fedoru silverblue31. Anglicky moc nevládnu, už jsem trochu starší, a učil sem se ruštinu - s pomocí google jsem ledacos přelouskal, ale potřeboval bych objasnit pár drobností,
Pochopil jsem, že rpm-ostree je nouzovka, a pro moje potřeby dostupné flatpacky asi stačí, ale hodil by se mi třeba lm_sensors to asi jinak nepude? Takových drobností se asi najde více.
A nyní aktualizace, pochopil jsem správně, že si jich vůbec nemusím všímat. Vždy po ukončení činnosti PC vypnu, a příště zapnu, chápu správně, že bych mněl mít stále aktualizováno?
A ještě jedna věcička, po startu mám čistou plochu, líbilo by se mi mít tam Dash, nebo ještě lépe Dash to dock. Je to proveditelné? Na Fedora Workstation, kterou jsem zkoušel nedávno to fungovalo. Fedora silverblue se mi dost zamlouvá, a chtěl bych u ní zůstat. Moc děkuji za nasměrování.

Ad lm_sensors: pokud si do rpm overlay nainstalujete pár ulitit typu lm_sensors, neměl by to být problém. Nemělo by to ale nabobtnat do vyšších desítek nebo stovek balíků, pak už by se člověk mohl dostat do problémů.

Ad aktualizace: ve výchozím stavu se vám sice budou stahovat nové verze systémového stromu, ale pořád musíte rpm-ostree ručně říct, aby na nový snapshot přešel. A to buď příkazem rpm-ostree upgrade nebo kliknutím na Restartoval a aktualizovat v GNOME Software. Můžete ale zapnout i automatické aktualizace, více v návodu.

Ad rozšíření GNOME Shellu: rozšíření se instalují do /home, který je zapisovatelný, takže je můžete libovolně instalovat.

Děkuji za odpověď, návod si prostuduji. Líbila by se mi ta automatika. Já sám nemám s potvrzením aktualizací problém, používám různé distribuce už 7 let, ale moje vnoučata mají ode mne v PC na hraní MXLinux už dobré 2 roky, a kdybych se nemusel starat o aktualizace a systém byl v podstatě nerozbitný by se mi hodilo.

Aplikace ve Flatpaku se ve výchozím nastavení na pozadí automaticky aktualizují. Pak stačí danou aplikaci vypnout a zapnout a má člověk novou verzi. Tam si myslím, že to má smysl. Nakonec dělá to i Android. U automatických aktualizací samotného systému už si nejsem tak jistý, tam si myslím, že by to měl někdo potvrdit. Nicméně chápu, že může existovat případ, kde se to hodí. A proto by to měl rpm-fusion nyní umožňovat.