Pád Eclipse (Helios) - jdk

Hoj,
Eclipse mi po jednoduchých úkonech zamzrzne a spadne. Příčinou je chyba v balíčku jdk1.7.0_09-2.3.3.fc16-x86_64.
Nevíte někdo co s tím? Nechce se mi vždycky přejíždět do Widlí … díky moc :slight_smile:

Re:
Tohle mi vypíše terminal:

A fatal error has been detected by the Java Runtime Environment:

SIGSEGV (0xb) at pc=0x0000000000000000, pid=7333, tid=140030613452544

JRE version: 7.0_09

Java VM: OpenJDK 64-Bit Server VM (23.2-b09 mixed mode linux-amd64 compressed oops)

Problematic frame:

C 0x0000000000000000

Failed to write core dump. Core dumps have been disabled. To enable core dumping, try “ulimit -c unlimited” before starting Java again

Podivam se na to. Ta chyba se tyka pouze Eclipse nebo i nejakych dalsich javovskych aplikaci? Napada me problem s SWT, ale uvidime…

Kdyz toto vypise terminal, tak by se mel vytvorit i soubor se jmenem hs_err_pid$$$$.log, kde dolary odpovidaji PID toho spadleho procesu. Slo by to sem pls. nakopirovat? - je to normalni textach (popr. nekam ulozit na public misto). PRedem diky!

Tak tady to je … v Eclipse jsem pouze přejížděl mezi nabídkami menu. http://pastebin.com/vVxR1PHD
Chyba je pouze v Eclipse (teda, aspoň čeho jsem si všimnul).

Diky za log. Vypada to na problem v SWT, fakt je ze tim, ze na F16 je default JDK 6.0, tak je Eclipse upraveno pro sestku. Je nejaky problem spoustet Eclipse v sestce a mit jen target nastaveny na JDK7 nez se to vyresi?

Tak uz mam par odpovedi od vyvojaru a balickaru. Problem je predevsim v tom, ze pravdepodobne nepouzivate Eclipse instalovane z RPM (coz by nemel byt problem sam o sobe), ovsem toto Eclipse ma povoleny XUL runner u ktereho se menilo ABI, takze takto nakonfigurovane Eclipse bude nestabilni.

Reseni jsou dve:

  1. pouzit Fedora Eclipse (sudo yum install “eclipse-jdt”)

  2. zajistit, aby Eclipse a knihovna xulrunner v systemu byly navzajem kompatibilni:
    Eclipse 3.6.x: Mozilla 1.4 GTK2 - 1.7.x GTK2, XULRunner 1.8.x - 1.9.x a 3.6.x, ale ne radu 2.x

  3. popr. pouzit webkit http://www.eclipse.org/swt/faq.php#howusewebkit

Doufam, ze to pomuze

Paráda :-). Nainstaloval jsem to z repa a už to nepadá :-).
Jediný problém je v tom, že v repu je úplně osekaná verze … tak jsem přes “install new software” v eclipse nainstaloval skoro všechno (+ update) a prostředí se tváří, jako by v něm nic nového nebylo … přitom jsou ty pluginy 100pro nainstalované. Pravděpodobně se jedná jenom o něco jako restartování IDE (vypnout/zapnout jsem ho už zkoušel :D).
Máte nějaké tipy?

Vypnout/zapnout je zaklad :smiley:

Jen me tak napada - instalovaly se ty pluginy skutecne do spravneho Eclipse? :slight_smile: Jinak pri volbe Help->About Eclipse by se mely zobrazit “ikony” vsech pluginu a potom v installation details info o vsech pluginech.

Nakonec jsem to udělal tak, že jsem removnul eclipse-jdt, stáhnul Indigo z webu a všechno šlape jak má :-).
Dík moc :wink:

NZ…