PackageKit nefunguje

Ahoj, mam posledni dva dny problem s aktualizaci Fedory 9. Pokazde zahlasi to same:

A security policy in place prevents this sender from sending this message to this recipient, see message bus configuration file (rejected message had interface “org.freedesktop.PackageKit.Transaction” member “GetUpdates” error name “(unset)” destination “org.freedesktop.PackageKit”)

Nikdy predtim jsem se s necim podobnym nesetkal… Zkousel jsem update pres yum a ten dopadl ok. Nejak nejsem schopnej pochopit, o co vlastne jde a co se po mne chce…

Poradi nekdo? Predem dik

Stačí kouknout tady na foru http://forum.fedora.cz/read.php?6,14499

No nevim, ale zadny reseni tam neni nikde popsano, tak nevim, kam me odkazujes… Jen ze to neni jen muj problem…Je tam popsano, ze mam zkusit pouzit k aktualizaci yum, coz jsem udelal, ale bez vysledku…Poradis konkretneji? Dik moc!!!

pro i386 (nepište / při kopírování vyražte to [url])


su -
mkdir /__temp
cd /__temp
yum -y install wget
wget [url]http://koji.fedoraproject.org/packages/dbus/1.2.4/1.fc9/i386/dbus-1.2.4-1.fc9.i386.rpm
wget [url]http://koji.fedoraproject.org/packages/dbus/1.2.4/1.fc9/i386/dbus-libs-1.2.4-1.fc9.i386.rpm
wget [url]http://koji.fedoraproject.org/packages/dbus/1.2.4/1.fc9/i386/dbus-x11-1.2.4-1.fc9.i386.rpm
wget [url]http://koji.fedoraproject.org/packages/dbus/1.2.4/1.fc9/i386/dbus-doc-1.2.4-1.fc9.i386.rpm
wget [url]http://koji.fedoraproject.org/packages/dbus/1.2.4/1.fc9/i386/dbus-devel-1.2.4-1.fc9.i386.rpm
rpm -Uvh --oldpackage dbus*.rpm

pro x86_64 najdete obdobné balíčky ke stažení zde: http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=65526

Problem je ze pri downgrade se jim to pri dalsi aktualizaci opet prepise (nebo uz tu spatnou verzi odstranili z repa? Jinak korektni oprava v tuto chvili jeste neexistuje.

Problém pravděpodobně vyřešen, nebo mě alespoň už packagekit po včerejším updatu funguje.

Me taktez…

Zdravím,

tak jsem tu před nějakou dobou váhal[/url], má-li cenu s [url=http://www.marcussmit.nl/linux-on-laptops/asus_a6r_fc5.html]tímhle migrovat z FC5 na F7, a nakonec zcela v klidu bez zádrhelů píšu z F10 s KDE 4, k nerozeznání od NEROZBĚHNUTELNÝCH Vist :-P…
No, bez zádrhelů to tak úplně není…také mi stávkuje aktualizátor balíků, ale ne tak, jako autorům předchozích příspěvků. Můj PackageKit se prostě normálně spojí s repozitáři, stáhne z nich seznamy balíků, vypočítá, kolik čeho je k dispozici (nové balíky, bezpečnostní aktualizace), jenže v okamžiku, kdy tenhle výpočet potvrdím a svolím k aktualizaci, milý PackageKit začne odstraňovat závislosti, na čemž zamrzlý setrvává (naposled 3 hodiny)…

V čem by mohl být problém? Pokud by bylo lze donutit yum provádět aktualizace balíků i ty bezpečnostní, jsem ochoten přejít na něj, ale jeho manuálové stránky o ničem takovém nehovoří…Děkuji všem za postřehy a řešení.

Pokud aktualizujes nyni, je v aktualizacich hodne baliku. Bohuzel hlaska “odstranuji zavislosti” je znacne matouci a jedna se o chybu v prekladu. Ma tam byt preklad retezce “resolving dependencies”. Ve vyvojovych verzich uz je to opravene.

Yum lze donutit provadet aktualizace automaticky a to povolenm sluzby yum-updatesd a jejim nastavenim v prislusnem konfiguracnim souboru. Doporucuji pak packagekit odstranit.

Zdravím,

děkuji za objasnění.
Yum-updatesd mám povolený (aspoň myslím, vždycky při bootování se startuje). Jak tedy odinstaluji PackageKit? Pomůže něco ve smyslu “yum erase packagekit”? A co potom používají grafické nástroje (Systém > Přidat/Odebrat SW, resp. Systém > Aktualizovat systém)? (Předpokládám, že yum a packagekit jsou dvě rovnocenné aplikace, cosi jako v jiné oblasti třeba JuK vs. MPlayer, prosím případně vyvést z omylu.)

yum --help //napověda k yumu
man yum // manual
yumex // grafická nadstavba yumu
yum install yumex

“Pridat/odebrat aplikace” pouziva packackagekit stejne jako “aktualizovat system”. Odebranim packagekitu tedy tyto graficke nastroje nebudou fungovat a musis pouzivat yum z prikazove radky, nebo jak pise vaca, yumex, pupet apod. Pokud odstranis pouze gnome-packagekit, odstrani se tim obvykla ikona ukazujici cekajici aktualizace a aktualizace.

Zdravím,
tak nakonec zabrala brutální síla - zformátování disku (resp. Linux oddílů) a následná reinstalace pomocí live CD. Aktualizace teď běží jako hodinky (bezprostředně po instalaci zabrala cca 4 min. - šlo o stejné množství balíčků, se kterým PK minule zápasil 3 hodiny - a od té doby žádné aktualizace k dispozici nejsou - je to asi týden). Díky všem.