Packagekit log?

Dnes mi volal uzivatel, ze odklikal aktualizace OS Fedora 25 v gnome a po vyzadovanem restartu skoncil start systemu s cernou obrazovkou. Do dnes jsem zil v presvedceni ze packagekit pouziva normalne DNF a tak najdu to co se instalovalo v historii DNF.


# dnf history
ID     | Příkazový řádek          | Datum a čas      | Akce           | Pozměně
-------------------------------------------------------------------------------
    12 | update                   | 2017-11-11 17:21 | Update         |    1  <
    11 | update                   | 2017-10-21 12:33 | E, I, U        |   28 ><

(ten 1 balik jsem aktualizoval ja, ovsem jen abych zjistil zda se vse aktualizovalo). Jak videt v historii dnf nic neni. V logu dnf* take nic neni. V journalu je jakysi bordel typu


PackageKit[534]: in /1914_ddbcbbcb for update-packages package kernel-core;4.13.11-100.fc25;x86_64;updates was installing for uid 0

O tom ze by existoval nejaky log packagekitu jsem nenasel vubec nic. Z “last” jsem zjistil, ze se aktualizovalo jadro ze 4.13.8-100 na 4.13.11-100, ovsem tento balik v zadne cache neni. Zda se ze system provedl aktualizace, ale neni o nich zadny poradny zaznam. Nebo nekdo vi kde informaci hledat?

PS: V ramci toho jsem zjstil, ze k nabootovani jineho kernelu uz nestaci editovat “default” v grub.cfg, ale musi se pouzit
grub2-set-default ‘Fedora (4.13.8-100.fc25.x86_64) 25 (Workstation Edition)’

Databáze nesdílejí, ale PackageKit zpětně zapisuje do databáze DNF, které balíčky nainstaloval/aktualizoval/odinstaloval. Ale asi se to neprojeví jako transakce v dnf history.

Viz https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1259865

Co vím, tak PackageKit bohužel log změněných balíčků nemá.

Hm a nelze tim padem revertovat ani zmeny, ktere udela, protoze neexistuje zadna historie…

PS: jeste ze ten pocitac ma dve grafiky - tentokrat zase nefunguje Radeon, ale funguje Intel. Co se stalo nevim - stary kernel nepomaha, jakmile to jede jen na Radeon tak uz pri startu kernel se vypne monitor a nic (pomuze nomodeset, ale to jede grafika ve VGA modu). Pokud necham obe grafiky a jako primarni Intel tak je system naprosto nepouzitelne pomaly, log je plny hlasek


[drm:radeon_cs_ioctl [radeon]] *ERROR* Invalid command stream !
radeon 0000:01:00.0: r600_packet3_check:1735 invalid cmd stream 434
radeon 0000:01:00.0: r600_cs_track_validate_cb:420 cb height (1050, 0x8, 4) invalid

takze jsem radeon odpojil (jen od HDMI) a jede to na Intel OK.

A přechod na F26 nepomůže? Stejně to budete muset do měsíce absolvovat.

Zkusil bych se podívat, co všechno v posledním týdnu spadlo do Bodhi. Grafické ovladače jsou v samostatných balíčcích. Mohlo by za to moct i mesa, mutter,… Používá Xorg nebo Wayland?